Advertisement

Gmina Wola Krzysztoporska: Domy Ludowe w Mąkolicach i Blizinie wyremontowane

ePiotrkowRegion Środa, 05 czerwca 20192
Sołectwa gminy Wola Krzysztoporska zmieniają się nie do poznania. W wielu z nich pojawiły się nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne. Pięknieją także domy ludowe, w których społeczną działalność rozwijać mogą Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy ochotnicy czy lokalni działacze. Kolejne dwa budynki – tym razem w Mąkolicach i Blizinie – po gruntownych remontach oddano w ręce społeczników.

Rozbudowa i przebudowa Domu Ludowego w Blizinie

Dom ludowy w Blizinie doczekał się gruntownej modernizacji. I to „gruntownej” dosłownie, bo niektóre jego elementy trzeba było zburzyć do gruntu. Zakres prac polegał na rozbudowie i przebudowie istniejącego budynku. Z uwagi na zły stan techniczny ścian nośnych, konstrukcji i pokrycia dachowego oraz osiadanie warstw posadzkowych konieczna była rozbiórka budynku w części sali głównej i sceny z pomieszczeniami technicznymi. Rozebrana część budynku została wzniesiona od nowa w tym samym śladzie wraz z jej poszerzeniem i z dobudowaniem do niej strefy wejściowej oraz zadaszonego tarasu. W części istniejącej budynku nie objętej rozbiórką zakres prac ograniczony był do drobnych robót budowlanych (dodatkowa ścianka działowa i wybicie otworu drzwiowego) oraz dostosowania istniejących instalacji do potrzeb całości budynku.

W związku z rozbudową budynku trzeba było też przebudować istniejące utwardzenie terenu z kostki brukowej oraz istniejące przyłącza i sieci wewnętrzne zlokalizowane na terenie działki.

Prace zostały zakończone i odebrane w kwietniu 2019 r. i kosztowały 1 mln 52 tys. 445 zł.

 

Modernizacja Domu Ludowego w Mąkolicach

Prace polegające na rozbudowie i przebudowie istniejącego budynku Domu Ludowego w Mąkolicach zaczęły się w połowie sierpnia 2018 r. Obiekt rozbudowany został o część kuchenną, kotłownię i sanitariaty. Zewnętrzne schody wejściowe wyposażono w podjazd dla niepełnosprawnych. W części istniejącej budynku zakres prac polegał na miejscowych wyburzeniach, wnoszeniu nowych ścian działowych, wymianie stolarki oraz wydłużeniu okapów. Do wykonania były także wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz elektryczna. Całość budynku wraz z częścią dobudowaną ocieplona została styropianem (ściany) i wełną mineralną (dach budynku).

Prace zakończyły się w kwietniu 2019 r. i kosztowały 943 tys. 370 zł.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)05.06.2019 08:54

A co z domem w Rokszycach?

71


gosć ~gosć (Gość)05.06.2019 08:40

Pytanie: skoro w każdym sołectwie ma powstać boisko, plac zabaw, dom ludowy.
Kto to później utrzyma? Czy są zaplanowane pieniadze?
Ah są sprzeda sie kapitałowi zagranicznemu kolejne ziemie to będa pieniądze. Hahahaha

56


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat