Reklama

Gładko na Glinianej. Kierowcy już pędzą

ePiotrkow Czwartek, 12 maja 202228057
Kończą się prace inwestycyjne na ul. Glinianej w Piotrkowie. Na drodze wylano już nowy asfalt, a to - mimo, że nie ma jeszcze nawet linii rozdzielających pasy jezdni - zachęca kierowców do mocniejszego naciśnięcia na pedał gazu.

Ładuję galerię...

Prace na ul. Glinianej trwały od ubiegłego roku i były związane z budową w tym miejscu kanalizacji sanitarnej. Zdaniem władz miasta ma ona bardzo ważny wymiar ekologiczny, ponieważ w tym rejonie brak jest miejskiego zorganizowanego systemu odprowadzania ścieków.

Inwestycja pozwoli na likwidację zbiorników bezodpływowych w okolicy, a co za tym idzie potencjalnego zagrożenia skażenia wód podziemnych i powierzchniowych - mówił wiceprezydent Adam Karzewnik, zaznaczając, że na tym obszarze znajduje się również strefa przemysłowa i wykonanie inwestycji podniesie atrakcyjność terenu dla potencjalnych inwestorów. 

Kanalizacja budowana była w okresie jesienno-zimowym, a dalsze prace związane z odtwarzaniem nawierzchni w miejscu prowadzonej inwestycji zostały przeniesione na wiosnę.

 

W kwietniu drogowcy ułożyli warstwę wyrównawczą asfaltu w miejscu budowanej kanalizacji. W ostatnich dniach na całej szerokości remontowanego odcinka wylana została docelowa warstwa asfaltu, dzięki czemu znacząco poprawił się komfort przejazdu tą drogą. 

Inwestycję wykonywano na części od budynku WORD do ulicy Browarnej.


Zainteresował temat?

5

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Prezes ~Prezes (Gość)12.05.2022 12:52

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

103


Hmmm ~Hmmm (Gość)12.05.2022 08:40

Na drogach pełno ekspertów od wciskania gazu na prostej. Nie tylko Gliniana, ale także Zalesicka, Kopernika, Piłsudskiego, Sikorskiego, Łódzka, Krakowskie Przedmieście, Wolborska (w okolicach Meszcz)... Na A1 i S8 nie brakuje tych, co chcą "zamknąć licznik". Jak się pojawia większe skrzyżowanie, albo trzeba wyjechać z marketowego parkingu, to krzyk do Redakcji, że trzeba zmienić organizację ruchu bo jest niebezpiecznie.

191


go?ć_baba jaga ~go?ć_baba jaga (Gość)12.05.2022 14:43

Jo i tak mom blisko do roboty nawet w niedzielę przyjdę jak trzeba

12


Hmmm ~Hmmm (Gość)12.05.2022 14:17

Ślicznie...a po 1-2 latach wyjdą pierwsze zapadliska po wykopach. Idealny przykład jest na Świerczowskiej. Niegdyś gładka jak stół, obecnie poszarpana wzdłuż i wszerz.

60


Panie Prezydencie ~Panie Prezydencie (Gość)12.05.2022 10:16

Asfalt wylany, kanalizacja wykonana to teraz poprosimy o naprawienie obrzeży wzdłuż drogi, które zostały zniszczone przez ciężki sprzęt wykonawcy kanalizacji w ulicy Glinianej. Wygląda to bardzo nędznie. Czy komisja odbierająca od wykonawcy inwestycję zauważyła to niedbalstwo czy jest tak jak z wyremontowaną ścieżką rowerową wzdłuż Żelaznej gdzie nie wykonano spoinowania kostki jak należy i teraz kostka się w wielu miejscach zapada.

122


Gd ~Gd (Gość)12.05.2022 10:09

Ja ostatnio jechałem tamtędy 110km,wiem że źle zrobiłem i naraziłem innych uczestników na niebezpieczeństwo ale ja poprostu lubie zapie...

49


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.05.2022 09:15

Taa... atrakcyjność. Przecież że wszystkich stron dojazd do Glinianej to ruina. Roosevelta, Moryca, Żelazna i inne to dziura na dziurze. I to ma być atrakcyjne?

161


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat