Advertisement

Gdzie się podziały wiatraki?

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 29 maja 20172286226
Jeszcze do niedawna było ich aż dziewięć. W chwili, gdy ten tekst trafia do druku, zostały jedynie cztery. Co się dzieje z wiatrakami na działce pomiędzy Longinówką i Zalesicami?
fot. mj fot. mj

O znikających elektrowniach wiatrowych na granicy gmin Rozprza i Sulejów poinformował nas czytelnik. Pojechaliśmy na miejsce, by sprawdzić, czy ich demontaż rzeczywiście ma miejsce. Zastaliśmy specjalny dźwig do stawiania wiatraków i leżące na ziemi maszty elektrowni.

 

- Właściciel wspominał nam, że stara się o ich usunięcie. Z tego, co wiem, zgłosił ich rozbiórkę i przystępuje do demontażu – tłumaczy Tomasz Binek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Jak dodaje, nie istnieje żaden obowiązek uargumentowania i uzasadnienia tego typu decyzji. - To jego wola - podkreśla inspektor. Warto przypomnieć, że to ta sama działka, na której 17 marca runął jeden z dziewięciu wiatraków. Okoliczności tego zdarzenia od początku są dość niejasne.

- Wygląda to tak, jakby ktoś dokonał cięcia nad śrubami, nie widziałem jeszcze przypadku, żeby spawy odeszły tak równo, mam również pewne obiekcje dotyczące pozostałych wiatraków, je też musimy zbadać. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji w naszym regionie – mówił wówczas Tomasz Binek.

 

Okazuje się, że przyczyna runięcia masztu do tej pory nie została wyjaśniona. Jak udało nam się ustalić, policja cały czas prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające – choćby to, czy na miejscu nie doszło do sabotażu i celowego podcięcia korpusu wiatraka, albo czy nie nastąpiło zwykłe "zmęczenie materiału", co spowodowało pęknięcie masztu po obwodzie. - Będę w tej sprawie występował do policji, czy funkcjonariusze ustalili przyczyny tego zdarzenia – zapowiedział inspektor. - Jeżeli ich nie otrzymam, a może się tak zdarzyć, przyjmiemy, że doszło do katastrofy budowlanej i nastąpiło na przykład uszkodzenie mechaniczne, powodujące osłabienie ścianki korpusu – mówi.


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

. ~. (Gość)29.05.2017 13:22

Artykuł w sumie o niczym. Były wiatraki i ich nie ma... Większość artykułu o runięciu jednego wiatraka, a gdzie podziały się wiatraki nie wiem?

170


czytelnik ~czytelnik (Gość)29.05.2017 13:16

Jak już to było ich 10 nie 'dziewięć'

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat