Forum "Piotrków Trybunalski - Miastem Wolontariatu"

Piątek, 30 listopada 201228570
Już we wtorek 4 grudnia od 10.00 do 14.00 tej odbędzie się Forum, na którym omówimy kwestie wolontariatu w Piotrkowie. Czy warto, czy możemy to zrobić? Jakie kroki poczynić, by Piotrków tętnił życiem wolontariuszy?

Na forum omówimy plany rozwoju wolontariatu w Piotrkowie, już istniejące możliwości wsparcia w tym zakresie, a także wypracujemy wspólne pomysły i kierunki działań, które skutecznie przyczynią się do rozwoju tego obszaru działalności w naszym mieście.
Mamy nadzieję, iż przyłączą się Państwo do tej inicjatywy i aktywnie włączą w budowanie strategii rozwoju wolontariatu. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na www.opus.org.pl oraz www.piotrkow.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku do godz.12.00


Program Forum:
Godzina Temat
10:00-10:15 Przywitanie zebranych -przedstawiciel Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Uhonorowanie wolontariuszy z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

10:15-10:45 „Od wolontariatu do społeczeństwa obywatelskiego – kim jest wolontariusz w organizacji, kim jest w społeczności lokalnej? Jaką rolę w rozwoju wolontariatu ma partnerstwo?”– przedstawiciel Centrum OPUS

10:45-11:00 „Piotrków Trybunalski miasto otwarte na WOLONTARIUSZY – cele i założenia miasta w zakresie rozwoju wolontariatu na rok 2013” – przedstawiciel Urzędu Miasta Piotrków Trybunalski

11:00-11:30 „Wolontariat w organizacji – co organizacja musi umieć i wiedzieć by zatrudnić wolontariusza?” Uwarunkowania prawne i organizacyjne – przedstawiciel Centrum OPUS

11:30-12:00 MOPR – obecna współpraca z wolontariuszami.
Jak stworzyć w Piotrkowie Centrum Wolontariatu? Dyskusja.

12:00–12:15 Przerwa

12:15- 13:30 Warsztaty panelowe(w grupach):
1. Co jest potrzebne by Piotrków Trybunalski stał się miastem wolontariatu?
2. W jakich obszarach może rozwijać się wolontariat w Piotrkowie Trybunalskim?
3. Jakie działania w zakresie edukacji, doradztwa i organizacji działań są potrzebne, by organizacje były gotowe do przyjęcia wolontariuszy?

13:30 – 14:00 Podsumowanie prac grup panelowych.
Zakończenie spotkania


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat