Advertisement
artykuł sponsorowany

Elektryczne motory dla dzieci - kiedy jest odpowiedni moment na zakup pierwszego jednośladu?

Poniedziałek, 26 września 2022
Motory dla dzieci stają się coraz popularniejszym produktem na rynku zabawek dla najmłodszych. Co ciekawe, wzbudzają one nie tylko ogromne zainteresowanie każdej z pociech, ale także coraz chętniej interesują się nimi także i rodzice. Głównie wynika to z faktu poszukiwania idealnego pomysłu na urodziny, Dzień Dziecka, czy nawet i na imieniny. Niemniej jednak zabawki te wzbudzają także wiele kontrowersji i obaw związanych głównie z bezpieczeństwem naszych maluchów. Kiedy jest więc odpowiedni moment na zakup pierwszego, elektrycznego jednośladu?
Elektryczne motory dla dzieci - kiedy jest odpowiedni moment na zakup pierwszego jednośladu?

 

Motory dla dzieci - czy istnieje granica wieku odnośnie ich zakupu?

 

Motor dla dzieci to z pewnością jedna z bardziej wyjątkowych zabawek, jakie ostatnimi czasy pojawiły się na rynku. Z pewnością są to zabawki, które warte są szczególnej uwagi. Mogą one stanowić świetny prezent zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek, na każdą okazję. Niemniej jednak rodzice bardzo często zastanawiają się, czy istnieje granica wieku jeśli chodzi o zakup takich motorów? Otóż okazuje się, że wszystko uzależnione jest od modelu i typu zabawki, który ma być przedmiotem zakupu. W pierwszej kolejności zaleca się, by kupować je dzieciom, które ukończyły czwarty rok życia i starszym. Jest to jak najbardziej logiczne spostrzeżenie, gdyż w tym wieku dziecko posiada już rozwinięte zdolności manualne, a także jest wstanie przyswoić sobie wiele zasad i reguł. Rodzice, stojąc jednak przez wyborem motoru elektrycznego dla malucha z pewnością zauważą, że te jednoślady są mocno zróżnicowane. Warto więc zauważyć, że:

  • trzykołowe jeździki na akumulator będą idealnym rozwiązaniem w przypadku maluchów nawet od trzeciego roku życia;
  • skuterki na akumulator zaleca się kupować dzieciom powyżej czwartego roku życia;
  • ścigacze i choppery przeznaczone są już z kolei dla dzieci nieco starszych.

Mając w pamięci powyższe wskazówki, z pewnością rodzicom uda się wybrać idealny jednoślad, który dopasuje się do wieku i możliwości ich dziecka.

 

Kupno jednośladu dla najmłodszych - kiedy warto kupić je dziecku?

 

Jeśli chodzi o zabawkę jaką jest motor na akumulator to koniecznie trzeba sobie uświadomić, że nie jest to zabawka całkowicie bezobsługowa. Maluch będzie musiał samodzielnie zapanować nad kierownicą, a także kierunkami jazdy. Oczywiście rodzice mogą i nawet powinni cały czas trzymać pilot w ręce, by móc kontrolować jazdę malucha i w razie "kryzysowych" sytuacji po prostu zareagować, jednak główna odpowiedzialność będzie cały czas spoczywała na dziecku. Wobec tego rozważając zakup pierwszego w życiu jednośladu, trzeba także uwzględnić czy nasze dziecko znajduje się na wystarczającym etapie rozwoju, by mogło ono obsługiwać pojazd. Wiadomo- jedne dzieci rozwijają się szybciej, zaś inne nieco wolniej. Nie da się więc jednoznacznie stwierdzić, kiedy będzie ten jedyny, odpowiedni moment na to, by wyposażyć malucha w taki gadżet. Kwestia zakupu pozostaje jednak kwestią otwartą. Najlepszym rozwiązaniem będzie baczne obserwowanie dziecka i sposobu w jaki rozwija się jego motoryka oraz zdolności percepcji czy logicznego myślenia. To właśnie te trzy, niezwykle istotne cechy pozwolą maluchowi zapanować nad motorem i po prostu świetnie się na nim bawić. Nawet proste modele, trzykołowych jeździków będą wymagały ich pełnego kontrolowania. Co więcej, rodzice powinni pamiętać, że zawsze można pomóc dziecku w nauce obsługi takiego pojazdu. Będzie to dla niego nie tylko cenna lekcja i trening, ale także wspaniały sposób na budowanie rodzinnych więzi oraz relacji. Skorzystają na tym obie strony.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat