Reklama

Ekstremalne sporty

Czwartek, 16 grudnia 2021
Aktywność sportowa oczywiście niejedno ma oblicze. Coraz częściej interesujemy się również w Polsce bardzo różnymi dyscyplinami sportowymi. Bez względu na wiek, kobiety i mężczyźni zaczynają biegać albo jeździć na rowerze.

Baseny również są oblegane, z czego oczywiście należy się tylko cieszyć. W końcu aktywność fizyczna to lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Dzięki temu też będzie w znacznie lepszej kondycji nasz układ immunologiczny. Czasami też oczywiście te osoby, które szukają trochę bardziej intensywnych wrażeń i już znudziły się chodzeniem na siłownię lub bieganiem w kółko wokół boiska, są ciekawe sportów ekstremalnych. Czy jednak rzeczywiście będą one bezpieczne i są dedykowane dla każdego?

 

Naturalnie tak samo jak w przypadku każdej innej aktywności w naszym życiu i oczywiście sportowej, musimy tu zachować zdrowy umiar i racjonalizm. Przyda się obiektywna ocena zapewniona, chociażby przez lekarza rodzinnego i osobistego trenera. Nie każdy przecież może brać udział w zawodach siłaczy albo wspinać się na skałkach. To, co jednak oferują nam ekstremalne aktywności, to przede wszystkim skoki adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Dodatkowo pzbuk bonus daje możliwość świetnego rozpoczęcia przygody z typowaniami oraz poznaniem zespołów na najwyższym szczeblu rozgrywek.

 

 

Wspinaczka, czyli spoglądanie w przepaść bez strachu

 

Na pewno wśród sportów ekstremalnych warto wymienić wspinaczkę. Oczywiście raczej to jakim sportem nie zainteresuje się osoba, która ma lęk wysokości. Z drugiej strony możliwe też, że przy odpowiedniej asekuracji będziemy dzięki temu mogli zwalczyć tę naszą dysfunkcję psychiczną. Każdy przypadek jest indywidualny i wymaga oddzielnej analizy. Tak czy inaczej, wspinaczka może być realizowana na kilka sposobów. Podstawowym będzie oczywiście kurs wspinaczkowy, który zawsze jest przygotowany w odpowiednim miejscu, gdzie ustawiono sztuczną ścianę. Na takiej będziemy początkowo trenować. Najpierw więc będą to krótkie odcinki, a jeżeli ktoś już osiągnie większą sprawność, będzie mógł się wspiąć na całą ścianę oczywiście z zabezpieczeniem. Potem przyjdzie czas na prawdziwą wspinaczkę, a więc wyjazd w tereny górskie.

 

Wciąż jednak będzie to oczywiście kurs realizowany pod okiem doświadczonego instruktora. Pamiętajmy, że najważniejsze będzie nasze absolutne bezpieczeństwo. Wiadomo przecież, czym może się skończyć upadek z dużej wysokości, jeżeli nie mieliśmy odpowiedniego zabezpieczenia. Sporty takie realizowane są więc zawsze w kaskach i po przypięciu do liny zabezpieczającej. Zaletą wspinaczki przede wszystkim jest praca w zasadzie wszystkich mięśni. Musimy więc mieć bardzo silne palce, ale także przedramiona i ramiona i oczywiście wyćwiczony refleks.

 

 

Ekstremalne dźwiganie ciężarów

 

Jedną z ciekawszych ekstremalnych aktywności będzie oczywiście podnoszenie ciężarów, a chodzi konkretnie o trójbój siłowy. Jest to z reguły wybierana przez mężczyzn dyscyplina i uważana jest za sport dla facetów z krwi i kości. Sama nazwa, czyli trójbój siłowy może brzmieć oczywiście lekko groźnie i może nas odstraszyć. Wielu osobom wydaje się, że chodzi tutaj o mężczyzn z górą mięśni, którzy codziennie ćwiczą przysiady ze sztangą i wyciskanie leżąc. Naturalnie trzeba tutaj brać pod uwagę to, że podczas treningu będziemy podnosili duże ciężary, ale liczy się oczywiście głównie bardzo długi i szczegółowo zaplanowany trening. Istotne tu będzie korzystanie z doświadczonych trenerów, którzy będą bardzo restrykcyjnie regulować dokładanie ciężarów.

 

 

Moda na futbol amerykański

 

Do wciąż bardziej wymagających sportów na pewno zalicza się futbol amerykański, który przez lata był praktykowany raczej tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak w ostatnim czasie wzbudził również duże zainteresowanie w Polsce. Szczególnie w dużych miastach otwierane są kolejne kluby sportowe, gdzie można ćwiczyć tę bardzo kontaktową dyscyplinę. Jest ekstremalna oczywiście z uwagi na kontuzje, o które tu bardzo łatwo, ale zauważmy, że są sekcje organizowane nawet dla małych dzieci. Ważne, aby trenować pod kierunkiem doświadczonego trenera, a zabawa na pewno będzie niepowtarzalna.

 

 

Materiał zewnętrzny


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat