W przypadku dziur, których nagromadzenie w jednym miejscu jest dość duże drogowcy będą jezdnię frezować, czyli zrywać całą warstwę asfaltu i kłaść nową. Takie prace będą wykonywane między innymi na ulicach Roosevelta, Żelaznej, Rakowskiej czy Wolborskiej.
Załatanie wszystkich dziur będzie trwać około miesiąca. Do tego czasu liczba kierowców, którzy mogą uszkodzić swoje auta wpadając w dziurę, może się jeszcze powiększyć. Kierowca, który uszkodził samochód po wjechaniu w wyrwę może domagać się odszkodowania pokrywającego koszty naprawy. Najpierw jednak trzeba ustalić kto jest zarządcą drogi. Jeśli droga jest miejska należy się zwrócić do piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Zawiadomienie jest przekazywane do ubezpieczyciela i to on prowadzi dalej proces likwidacji szkody. Warto przypomnieć, że jeśli uszkodzą państwo swój pojazd najlepiej wezwać na miejsce straż miejską lub policję, która udokumentuje całe zdarzenie, dzięki czemu łatwiej będzie potem udowodnić powstała szkodę. Warto wykonać również dokumentację fotograficzną uszkodzeń pojazdu.
W tym roku do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta trafiło już 130 tego typu wniosków, natomiast w całym 2012 roku o odszkodowanie ubiegało się 138 kierowców.
(Strefa FM)
***
KTO WIE, GDZIE JEST NAJWIĘKSZA DZIURA W PIOTRKOWIE?
Zdjęcia z propozycjami można przesyłać na adres: kontakt@epiotrkow.pl
Autora najciekawszego zdjęcia nagrodzimy upominkiem.
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol
- Od jutra rozpocznie się budowa chodnika. Będą utrudnienia na Wierzejskiej