Droga S12. Największa przeszkoda usunięta!

Strefa FM Piątek, 09 sierpnia 2019, aktualizacja 09.08.2019 14:2554
Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
fot. archiwum epiotrkow.plfot. archiwum epiotrkow.pl

Początkowo decyzja środowiskowa miała uprawomocnić się dopiero w październiku, tymczasem na prawie 3 miesiące przed tym terminem, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Łodzi opublikował obwieszczenie, w którym nadał tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Co to oznacza w rzeczywistości? Po niemal dziewięciu latach opracowywania decyzji środowiskowej, teraz inwestycja przechodzi już do fazy projektowej. Ponadto została zamknięta procedura odwoławcza, a ewentualne zażalenia będą rozpatrywane bez wstrzymywania. - Nasza walka tak naprawdę trwa 3 miesiące, a to że przez 9 lat nie można było uprawomocnić tej decyzji to kwestia braku woli politycznej. Teraz jesteśmy wszyscy w to zaangażowani: parlamentarzyści, osoby, które chcą nam pomóc coś w tej sprawie zrobić. Teraz chcemy uruchomić pieniądze, które obiecał nam poseł Antoni Macierewicz. Miały być one przeznaczone na wstępny projekt. To pozwoliłoby przesuwać całą dokumentację do przodu. Najważniejsze jest to, że największa przeszkoda w budowie drogi S12 została już usunięta - mówił Jacek Zajączkowski z grupy "S12 Natychmiast".

 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do RDOŚ w Łodzi. W przesłanej do redakcji informacji czytamy:

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi w maju 2019 r. po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego). Od powyższej decyzji wpłynęły dwa odwołania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa odwołania wraz z kompletem dokumentów, zebranych w przedmiotowej sprawie, w tym także decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia, zostały przekazane organowi wyższej instancji, tj. Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska, który aktualnie prowadzi postępowanie odwoławcze. W związku z powyższym decyzja nie jest ostateczna

Na początku przyszłego roku przedstawiciele grupy chcą ponownie odwiedzić premiera, tym razem już z prawomocną decyzją środowiskową, aby zabiegać o wpisanie tej inwestycji do harmonogramu budowy dróg ekspresowych i autostrad. Gdyby się to udało, budowa mogłaby się rozpocząć w 2021 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)09.08.2019 18:37

droga S-12 nie jest potrzebna a za wypadki nie droga jest odpowiedzialna a debile za kierownicą taka jest prawda i najlepsza droga nic w temacie tragedii na drogach tego nie zmieni

420


lus ~lus (Gość)10.08.2019 13:29

Ciekawe, ile ludzi umrze z powodu nadmiernego hałasu i zanieczyszczenia w Sulejowie jeżeli trasa zostanie wybudowana zgodnie z zaproponowanym przebiegiem? Na pewno więcej niż ginie teraz na 12-stce. Oddziaływanie szumu będzie trzy razy wyższe niż obecnie. A ekranów dźwiękochłonnych brak w decyzji.

020


~ ~~ (Gość)12.08.2019 11:05

Ja tylko nie rozumiem czemu problem nie jest należycie rozwiązywany a przerzucany w inne miejsce, bo kierując wzrok na chwilkę w przeciwnym kierunku niż Sulejów mamy takie Bujny które trasa S12 przetnie w połowie w dodatku tuż przy zespole szkół (wg planu tuż przy narożniku boiska szkolnego). Przecież tam jest młodzież, tam jest internat, tam nie dojeżdża każdy autobus i wiele dzieci z Piotrkowa dociera piechotą z ostatniego przystanku w Piotrkowie przy ul. Granicznej - teraz ich droga będzie przecinała trasę - to nic że bezkolizyjnie. Czy Piotrków nie może rozwiązać swojego problemu braku południowej obwodnicy we własnym zakresie przeprowadzając tę trasę gdzieś między Wronią a Graniczną gdzie pól nie brakuje? A wójtowi Drozdkowi nie mogę się nadziwić że pozwala na takie pogorszenie komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy, a i pewnie utratę kochanych podatników zakładając że kiedyś, naturalną koleją rzeczy część Bujen "do trasy" zostanie przyłączona do Piotrkowa.

13


Pytanie? ~Pytanie? (Gość)14.08.2019 08:20

Decyzja jest czy nie jest? Bo czytam, że jest, ale jej nie ma bo materiały zostały przekazane do Warszawy?

30


gość ~gość (Gość)13.08.2019 08:34

Wcale droga nowa nie jest potrzebna. Wypadki są jak wyprzedzają na trzeciego lub w inny sposob lamia przepisy. Pieniądze lepiej przeznaczyć na szpitale

17


gfred ~gfred (Gość)12.08.2019 17:24

i już im źle krytycy, a to że ten zarobi a ten dla kariery itd.
Każdy na świecie chce nowej szerszej drogi krytycy nie!
Każdy nromalny chce szybciej dojechać a krytycy wolą stać w korkach niż dać komuś zarobić.
Prawda jest taka że ktoś ruszyli d___ę aby ta droga w końcu była i chwała im za to, raczej zrobili więcej niż wszyscy dotychczas a krytycy niech spadają jako wiecznie niezadowoleni.

51


gość ~gość (Gość)10.08.2019 09:27

Powstało ogromne lobby s12. Mam pytanie kto na tym zarobi. Właściciel gruntów? Firma, która już wie że wygra przetarg a miejscowym przedsiębiorcom nie zapłaci? Korki nie zabijają ludzi, ludzi zabija głupota i prędkość. Na całym świecie są korki. Najdłuższy na świecie miał 400km. To co dzieje się na odcinku Piotrków Sulejów to jest koreczek. Każdy zawodowy kierowca, który jeździ po Unii wam o tym powie. To są jakieś żarty a przede wszystkim jak zwykle wałek. Zobaczymy kim zostanie Pan Z. po wszystkim. Posłem, radnym a może....

720


asdf ~asdf (Gość)12.08.2019 15:11

Zgłaszajcie wszystkie przypadki zagrożeń jakie wystąpują na tej drodze najlepiej przez TOR:
mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML

30


oby watel ~oby watel (Gość)10.08.2019 11:49

Budowa ścieżki rowerowej z Piotrkowa do Przygłowa miała rozpocząć się w maju, mamy sierpień a kolejna obietnica władzy niespełniona. Oby z tą trasą nie było podobnie.

131


gość ~gość (Gość)12.08.2019 09:51

Jeździć nie umiom

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat