Za zmniejszeniem wysokości diet głosowali tylko przedstawiciele klubu lewicy i platformy (wnioskodawcy), i to nie wszyscy, bowiem kluby nie były podczas głosowania nad tą uchwałą w pełnym składzie (nie było jednej osoby z PO i dwóch z LiD-u). Przeciwni byli radni Prawicy Razem, a także - pomimo wcześniej deklarowanego poparcia - radni RiG. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie wzięli udziału w głosowaniu.
Rada podjęła także decyzję o powołaniu spółki wodno-kanalizacyjnej. Do ostatniej chwili trwały zmiany w uchwale. Poprawką zaproponowaną przez przewodniczącego Szcześniaka zmniejszono wysokość kapitału początkowego koniecznego do utworzenia spółki. Początkowo mówiło się o kwocie ponad 420 tys., ostatecznie na ten cel będzie przeznaczone 100 tys. złotych. Autopoprawką prezydencką w pakiecie uchwał związanych ze spółką ograniczono m.in. liczbę członków Rady Nadzorczej z pięciu na trzy. Zatwierdzono statut nowej spółki.
Jednomyślnie piotrkowscy radni głosowali za przywróceniem biletu socjalnego. Rada udzieliła również absolutorium prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu (16 za, 5 przeciw, 0 wstrzymujących).
- Szymon Hołownia z wizytą w Piotrkowie. Udało się nam porozmawiać z marszałkiem Sejmu
- Kontrole szamb w regionie
- Nowe inwestycje w obrębie Pilicy i Zalewu Sulejowskiego
- Wałęsające się psy w gminie Wolbórz: problem mieszkańców i wyzwanie dla samorządu
- Fundusze europejskie dla województwa łódzkiego
- Wojsko opanowało Bugaj
- Dzień babci w przedszkolu Kubuś Puchatek w Piotrkowie
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków