Advertisement

Czy radni nakręcą prezydenta na pomaganie?

ePiotrkow Wtorek, 13 kwietnia 202135
Klub radnych PiS w Piotrkowie, zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym.
Podobne serca stanęły już m. in. w Radomsku // fot. UM Radomsko Podobne serca stanęły już m. in. w Radomsku // fot. UM Radomsko

- Zbieranie nakrętek po napojach to inicjatywa znana już od wielu lat, w której czynny udział biorą mieszkańcy naszego miasta. Poprzez umieszczanie nakrętek, za które należność regulują firmy odbierające odpady ze wskazanych pojemnikach, a pieniądze trafiają na wsparcie potrzebujących. W ten sposób nakrętki zamiast trafić do śmietnika, otrzymują nowe życie. Zwracamy się zatem z prośbą, aby miasto umożliwiło mieszkańcom zaangażowanie w projekt i wskazało lokalizacje, które mogłyby stanowić miejsce usytuowania Piotrkowskich Serc Pomocy. My, radni PiS nakręcamy prezydenta na pomagania i recycling - mówi radny Łukasz Janik.

Dodatkowym celem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Piotrkowa. Piotrkowskie Serca Pomocy miałyby stanąć w sąsiedztwie filii UJK, na Rynku Trybunalskim czy przy Mediatece.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ona 23` ~ona 23` (Gość)15.04.2021 15:28

Rada Osiedla Belzacka chciała zrobic takie serce, odpowiedź miasta nie bo nie i już!

10


gsf ~gsf (Gość)14.04.2021 07:42

To serce kosztuje ok. 2000 zł. Aby zwrócić ten koszt nakrętkami potrzeba kilku lat.

22


Żebry ~Żebry (Gość)14.04.2021 18:28

Ludzie potrzebujący wsparcia powinni je otrzymać od państwa. Czy trzeba żebrać na zakup pampersów dla niepełnosprawnych, na rehabilitację, na opiekę? Może radny PIS ruszy na poważnie ten temat.

01


analfabeta ~analfabeta (Gość)14.04.2021 14:44

Po co te kombinacje stanąć przed każdą Biedronką i zbierać datki w gotówce, przy takim olbrzymim poparciu kandydat na prezydenta na pewno uzbiera krocie.

01


analfabeta ~analfabeta (Gość)14.04.2021 14:40

Kiedy przyczyni się do zdobycia funduszy na nową halę RELAX przecież jest przedstawicielem partii rządzącej w kraju.

11


goœć_ ~goœć_ (Gość)13.04.2021 14:08

niech sam kupi a nie miastu każe kupić pojemniki !

44


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.04.2021 10:08

Jprd jakie to miasto ma problemy i dylematy to szok i żenuła.

42


mom ~mom (Gość)13.04.2021 13:35

Cytuję:
Klub radnych PiS w Piotrkowie, .......... z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy.

Rozumiem, że wnioskujący Radni PiS, będą mieli kuratele nad całością. Poczynając od ustawienia, kończąc na sprzedaży pozyskanych nakrętek, oraz na rozliczeniu - ilość pozyskanego surowca oraz uzyskane przychody ze sprzedaży i komu zostaną/zostały przekazane.
Pamiętam podobne zbiórki dzieci szkolnych. Dzieciaki z pasją zbierały zarówno makulaturę jak również nakrętki. Po zakończeniu zbiórki okazał się problem ze sprzedażą. Zarówno makulatura jak i plastik nie znalazły nabywcy-skupu a zapał dzieci przepad.
Zastanawia, czy pomysłodawcy tj. Radni PiS będą się tym opiekowali-zajmowali czy może scedują te obowiązki na służby Miasta.

95


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)13.04.2021 11:44

Już Prezydent nam pomógł że szczepionkami że musiałam jechać obok Kutna żeby się zaszczepić dziadowskie miasto wstyd tam się śmiały co za miasto Piotrków

98


Tamotua ~Tamotua (Gość)13.04.2021 15:59

KTO będzie monitorował zapełnienie serc, od razu po napełnieniu je opróżniał (żeby ludzie się nie zniechęcili, że już nie ma gdzie wrzucać) i transportował dalej? Dokąd i czym i na czyj koszt je będzie transportował? W jaki sposób uzyskiwane będą pieniądze i jak i komu przekazywane? Kto i w jaki sposób będzie informował o tym opinię publiczną? Nie chodzi o to, żeby coś postawić i żebyśmy "podziwiali" ile to w środku jest nakrętek plus dorzucili swoją. Chodzi o to logistykę tego wszystkiego. Słucham. Jak to będzie zorganizowane.

62


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement