Czy piotrkowskie szkoły od 1 września zakażą korzystania ze smartfonów

Strefa FM Niedziela, 14 kwietnia 202439
Czy piotrkowskie szkoły pomogą w cyfrowej higienie najmłodszych? Dzieci coraz więcej czasu poświęcają przed ekranami smartfonów, negatywne skutki życia w cyfrowym świecie to nie tylko problemy z postawą ciała i wzrokiem, ale przede wszystkim z samoakceptacją i zdrowiem psychicznym młodzieży. Do apelu „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich dołączają dyrektorzy piotrkowskich placówek oświatowych.
Fot. poglądowe źródło: Freepick Fot. poglądowe źródło: Freepick

Apel wraz z petycją „Ratuj dzieci przed telefonami!” wystosowała organizacja społeczna „Instytut Spraw Obywatelskich” z Łodzi. Autorzy zwracają uwagę na brak jednolitego prawa dotyczącego higieny cyfrowej wśród polskich szkół. Problem uzależniania się dzieci od świata wirtualnego dostępnego za jednym stuknięciem palca jest coraz większy. ISO chcę aby już od 1 września 2024 roku wprowadzić „całkowity zakaz używania telefonów komórkowych lub innych indywidualnych urządzeń elektronicznych” w Polskich szkołach.

 

Do apelu dołącza Anna Juszczak Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Za mało łączymy problemy młodzieży związane z akceptacją w grupie rówieśniczej, czy akceptacją własnego ciała z wirtualnym światem, w którym żyją dzieci. Media społecznościowe promują wyidealizowanie sylwetki, obrazy takie wpędzają młodzież w kompleksy. My jako grono pedagogiczne jesteśmy w stanie zaradzić problemowi jedynie na terenie szkoły. Jednak trzeba bić na alarm i apelować do rodziców. W tej chwili staram się prowadzić akcję propagującą powściągliwość i higienę w korzystaniu przez dzieci ze smartfonów. Zdajemy sobie sprawę, że życie bez smartfona wśród dorosłych często wydaje się niemożliwe do wyobrażenia, jednak ratujmy, chociaż te dzieci. Szkoła muzyczna planuje wprowadzić wielkie ograniczenia od września, właśnie ze względu na to, że jest tak ogromny alarm wśród m.in. naukowców, którzy się tą tematyką zajmują. Planuję w maju spotkanie rodziców z prelegentką Instytutu Spraw Obywatelskich. Myślę, że takie kompendium wiedzy przyda się rodzicom w podjęciu decyzji o ograniczeniu czasu ekranowego swoim dzieciom – mówiła Anna Juszczak.

Czy taki zakaz przyjmie się w piotrkowskich placówkach?

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lov Pto ~Lov Pto (Gość)17.04.2024 09:04

Odajcie kase za mudurki szkolne mamie

03


Sulejowianini ~Sulejowianini (Gość)14.04.2024 14:58

Serio dość głopoty zajmijcie się tym co potrzeba brak odczynkiów hemicznych paiperu toaletowego sprzetu informatycznego a wy hcecie zakazu puknijcie się w te kapucyny troch

012


Brawa ~Brawa (Gość)14.04.2024 12:10

Nikt nie będzie zakazywał mojemu dziecku co może robić na przerwie. Nauczyciele też korzystają ze smartfonów i sami robią sobie sweet focie, wystarczy wejść na ich profil i zobaczyć co niektóre panie nauczycielki fotki prawie że do świerszczyka nadające się

627


Slej ~Slej (Gość)14.04.2024 19:38

u nas gość zakazuje wychodzenia z telefonem do toalety. Przypał taki, bo kejsa zostawiam, a z telefonem idę. LOL

05


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)14.04.2024 22:42

Ej rodzice pamiętacie taką akcję (Poczytaj mi Mamo)

50


Starszy ~Starszy (Gość)15.04.2024 06:38

Czy na lekcjach nauczyciele wrzucają takie tematy ,,ustąp miejsca starszym w autobusie?? zamiast patrzeć w telefon?

30


Cwaniak z A1 ~Cwaniak z A1 (Gość)14.04.2024 22:02

Ludzie, weźcie się do roboty. Kupcie papier toaletowy, nowe komputery, drukarki 3D. Zaraz odłożą telefony. Ciekawe, czy chemia wygląda tak, jak gdy ja chodziłem, czyli kartka papieru. Czy mają odczynniki?

23


Langusta ~Langusta (Gość)14.04.2024 18:52

Jak wszyscy to wszyscy. Dlaczego dzieci mają zmieniać buty, a nauczyciele nie zmieniają?! Może przykład by dali i zmienili buty i smartfony zostawili w pokoju nauczycielskim! Paranoja!!

77


Ep ~Ep (Gość)14.04.2024 20:42

Tabletki dzień PO teraz w modzie będą

37


Luntek ~Luntek (Gość)14.04.2024 12:31

Moja mama jest nauczycielkom i jak kiedyś poszlem do szkoły z telefonem to mnie krzyczała w domu

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat