Advertisement

Czy Agrounia zorganizuje dwudniową blokadę dróg w naszym regionie?

ePiotrkowRegion Niedziela, 01 sierpnia 2021868542
Przedstawiciele Agrounii zapowiadają kolejny protest w związku z ich zdaniem nieudolną polityką rządu w sprawie ASF. Na drogi naszego regionu ma ponownie wyjechać około 150 ciągników. Tym razem strajk ma potrwać 48 godzin, odbyć się w dwóch miejscach. Rolnicy chcą rozpocząć akcję protestacyjną się w środę (4 sierpnia) o godzinie 8:00, ale organizacji zgromadzenia zakazał wójt Moszczenicy. Ostateczna decyzja w sprawie ewentualnego protestu zapadnie przed sądem.
fot. K. Czapczyk fot. K. Czapczyk

 

– Teraz zamyka się w Polsce ponad 250 hodowli świń. Rząd nie robi nic. ASF idzie przez kraj jak walec – stwierdził lider Agrounii Michał Kołodziejczak, zapowiadając kolejny protest.


W środę (4 sierpnia) Agrounia chce zablokować drogę krajową nr 12 w miejscowości Rękoraj. Dzień później protest miałby przenieść się na skrzyżowanie drogi S8 z budowaną autostradą A1. Strajk został zgłoszony łącznie na 48 godzin.

 

Strajk może jednak nie dojść do skutku, gdyż organizacji zgromadzenia publicznego zakazał wójt Moszczenicy, Marceli Piekarek. Negatywna decyzja dotycząca organizacji protestu zapadła w związku z pismem Komendanta Komisariatu Policji w Wolborzu, który poinformował, że wobec organizatora zgromadzenia toczą się postępowania związane z wcześniejszym protestem w dniu 20 lipca.

 

Pełną treść decyzji wójta Moszczenicy znajdziecie TUTAJ.

 

Ostateczna decyzja w sprawie organizacji zgromadzenia publicznego zapadnie przed sądem. 


Zainteresował temat?

6

8


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)01.08.2021 19:39

Na pewno będą mieć poparcie wśród kierowców i dojeżdżający do pracy, pogratulować durnego pomysłu

133


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.08.2021 19:14

Powinni najpierw podpisać oświadczenia, że nie głosowali na PiS. Dopiero wtedy powinni dostać pozwolenie. Później podpisac notarialne zobowiązania, że nigdy nie będą już głosować na PiS. Inaczej to bez sensu.

115


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)01.08.2021 19:10

Znów gazem dostaną od policji i tyle z tego będzie :)

103


:] ~:] (Gość)01.08.2021 19:03

Niech już ci biznesmeni(bo to nie są rolnicy) dadzą już spokój zwykłym ludziom.

143


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat