Advertisement

Co z przebudową Rakowskiej i Wolborskiej?

Strefa FM Wtorek, 16 maja 202332
Miasto szykuje się do wykonania bardzo dużej inwestycji drogowej. Chodzi o przebudowę ulic Wolborskiej i Rakowskiej. Nowe informacje w sprawie planowanej modernizacji na antenie Strefy FM przekazała Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Modernizacja ul. Wolborskiej i Rakowskiej to bardzo oczekiwane przez kierowców inwestycje. Na ich realizację miasto otrzymało ponad 28 milionów złotych z Polskiego Ładu, a przygotowania do ich wykonania trwają już od dłuższego czasu. Miasto ogłosiło przetarg na realizację prac w formule "projektuj i buduj", ale zaproponowane kwoty były znacznie wyższe od pieniędzy, które miasto miało zarezerwowane w budżecie na ten cel. 

Na poprzedniej sesji radni, na wniosek prezydenta, postanowili dołożyć brakujące środki finansowe i będziemy mogli rozstrzygnąć przetarg. Dokładane były ogromne środki, bo aż 18 milionów złotych. Cała inwestycja to jest ponad 47 milionów złotych. W najbliższych tygodniach będzie podpisana umowa na realizację prac - mówiła Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.  

Inwestycja ma bardzo szeroki zakres. Dotyczy przebudowy ul. Wolborskiej, od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego/ul. Curie-Skłodowskiej do ul. Miast Partnerskich wraz z rondem NSZ oraz ul. Rakowskiej, od skrzyżowania z ul. Wolborską do ul. Miast Partnerskich.

Ulica Wolborska zostanie przebudowana na długości blisko 1,5 kilometra, a ul. Rakowska na długości około 650 metrów.

 

Zakres ma objąć m.in.:

  • przebudowę jezdni,
  • budowę jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego o szer.2,5 m,
  • przebudowę jednostronnego chodnika o szer. min. 1,5 m,
  • remont nawierzchni skrzyżowań
  • przebudowę zjazdów do posesji,
  • budowę zatok autobusowych,
  • budowę/przebudowę istniejących mediów wraz z oświetleniem,
  • przebudowę istniejącego parkingu przy ulicy Rakowskiej, 
  • wymianę nawierzchni na ul. Litewskiej o dł. ok. 170 m,
  • zagospodarowanie terenu zielenią.

Zadaniem wykonawcy będzie najpierw opracowanie dokumentacji, a następnie fizyczne wykonanie prac. Całość potrwa około 3 lat. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

XBA ~XBA (Gość)18.05.2023 08:11

Bardzo dobrze, że będzie ta inwestycja. Uważam jednak, że na skrzyżowaniu ul.Rakowskiej z ul. Miast Partnerskich powinno powstać rondo a drugie na pl. Litewskim. Usprawni to znacznie ruch.

21


politolog ~politolog (Gość)18.05.2023 21:56

Większość opozycji krytykuje totalnie PiS we wszystkich dziedzinach, w sprawie budowy i modernizacji dróg także. . Nie słyszałem i nie widziałem w mediach różnej "maści" aby ktokolwiek w Polsce odmówił przyjęcia jak to mówi opozycja "jałmużny" w postaci: 500+, 13-ta i 14-emerytura i innych.

30


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)16.05.2023 08:55

Przebudowa 2 kilometrowego odcinka ulic w 3-lata, to proszę państwa ŚWIATOWY rekord. To tego stulecia braknie na naprawę zniszczonych piotrkowskich ulic. KOSMOS.

122


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)17.05.2023 00:05

Cytuję:
Ulica Wolborska zostanie przebudowana na długości blisko 1,5 kilometra, a ul. Rakowska na długości około 650 metrów. (...) Zadaniem wykonawcy będzie najpierw opracowanie dokumentacji, a następnie fizyczne wykonanie prac. Całość potrwa około 3 lat.


Może niektórzy uznają, że porównanie jest "od czapy", ale w Wikipedii pod hasłem "Stambuł" można znaleźć następujący fragment:

Cytuję:
Jest tym samym najludniejszym miastem w Turcji, jak i w Europie. Liczba mieszkańców nieustannie rośnie wskutek migracji ludności z obszarów wiejskich. Co roku przybywa około 500 000 mieszkańców, dobudowując nowe ulice - około 1000 rocznie.


Jak widać, są miasta na świecie, gdzie w ciągu roku może od podstaw powstać 1000 nowych ulic, a są też takie, gdzie na MODERNIZACJĘ dwóch kawałków potrzeba aż trzech lat.
Serio, nie da się szybciej?

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.05.2023 21:21

Drogę Piotrków od Granicznej do Jeżowa mieli budować w 3 etapach, nikt nie mówił że to będzie jeden etap budowy 2 lata i 5 lat przerwy. Zanim dojadą do Jeżowa to ten pierwszy przez Bujny będzie już do wymiany. Łot taka historia bez happy endu.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.05.2023 11:44

A co z ulicą scaleniową?

52


PiS ma mój głos. ~PiS ma mój głos. (Gość)17.05.2023 17:43

A tak się tu co niektórzy wytrząsali na,, Polski Ład". Otumanieni przez niektóre media, nie słuchali, że to nie tylko system podatkowy.

31


Zatroskany mieszkani ~Zatroskany mieszkani (Gość)17.05.2023 16:13

Ta i znów wygra PEUK bo tak jest zawsze i znowu odwalą fuszere bo gdzie robi PEUK to wszystko do poprawy . Czy nikt tego nie widzi tej jakości wykonania ja się pytam

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)16.05.2023 14:03

Jaka firma wygrała przetarg?

60


Lolo ~Lolo (Gość)16.05.2023 21:23

A ulica Próchnika jeszcze nie dokończona kiedy pytam się?

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat