Advertisement

Co z prądem dla mieszkańców regionu? Będzie kolejny przetarg

ePiotrkow Niedziela, 02 października 202239
Będzie trzeci przetarg na prąd dla samorządów z naszego regionu. Z grupy zakupowej wyłączyły się jednak gmina Sulejów oraz piotrkowskie spółki: Elektrociepłownia oraz Wodociągi i Kanalizacja.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Wspólnie zorganizujemy kolejny przetarg. Tym razem na okres jednego roku. W grupie pozostaje dwanaście podmiotów.  To wszystkie oprócz Sulejowa miasta i gminy powiatu piotrkowskiego. Liczymy też na rozwiązania legislacyjne, które pomogą samorządom w uzyskaniu korzystniejszych cen za prąd. Te ceny muszą być przede wszystkim realne do zapłacenia przez nasze samorządy - mówi starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.

 

Piotrkowska grupa zakupowa dokonała zabezpieczenia w razie, gdyby przetargu nie udałoby się rozstrzygnąć. Wówczas uruchomiona będzie klauzula, która pozwoli na negocjacje z nowymi dostawcami, gdyby tym razem nikt się nie zgłosił. To pozwoli, by mieszkańcy od stycznia mieli zapewniony dostęp do energii elektrycznej

 

Przypomnijmy, że podczas pierwszego przetargu żadna firma nie złożyła oferty, a drugi unieważniono ponieważ jedyna oferta oznaczałaby dla samorządów blisko jedenastokrotną podwyżkę.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

isowiec ~isowiec (Gość)02.10.2022 22:26

nie rozumiem przecież w TVP mówią że wszystko jest pod kontrolą i niczego nie braknie i że PiS ma absolutnie wszystko pod kontrolą, i że będziemy Japonią G3 j ropy...

42


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)18.10.2022 14:57

Po co ta panika. W sytuacji gdy nie zostanie wyłoniony sprzedawca energii na rynku, zawsze czeka sprzedawca rezerwowy energii elektrycznej ze swoim cennikiem, tj. PGE, zatwierdzanym przez URE. Historia zatoczy koło i za kilka lat znowu będzie jeden sprzedawca energii (monopolista) na rynku. Tyle zabiegów, by było taniej, a tu coraz drożej. Rządzimy się bez ministerstwa energetyki, a bankierzy tych tematów nie ogarniają.

30


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)02.10.2022 21:36

Co z prądem dla mieszkańców regionu?
Będzie kolejny przetarg?
Napięcie rośnie... ;)
***
Kolejny przetarg się uda, zamiast 940% podwyżki, będzie 600%, i wszyscy odetchną z ulgą: "Ufff, prąd będzie TAŃSZY!". Tak się ciemniaków w ciula robi. Tak było z cenami paliw, cukru, i tak będzie z prądem. Finalnie dużo drożej, ale wszyscy będą się cieszyć, że będzie taniej, niż mogłoby być.
***
A to wszystko są skutki "zielonej" polityki eurokołchozu - szkodliwej lewackiej ideologii wprowadzonej przez ignorantów po szkołach marksizmu-leninizmu i wyższych szkołach gotowania na gazie (ale tym z USA, bo ten od Putina jest już politycznie niepoprawny).
Czy są tu ci, którzy przyklaskiwali "strajkom klimatycznym" prowadzonym przez rozwydrzoną sterowaną przez Sorosowe organizacje młodzież? Cieszycie się dziś, że te cyrki przyniosły takie skutki?
Europa jest do wygaszenia, zapamiętajcie sobie - to zostało już dawno ustalone. Przemysł ma upaść, ma być bieda i bezrobocie. Taki wstęp do chaosu. A z tego chaosu ma wyłonić się "nowa normalność", czyli nienormalność jakiej świat jeszcze nigdy wcześniej nie widział. Dlatego prąd i wszelkie nośniki energii muszą być drogie, realizacja planów od dawna jest w toku...

165


go?ć_zenek ~go?ć_zenek (Gość)02.10.2022 17:39

Przeprowadzam się do Sulejowa w takim razie

73


Garry ~Garry (Gość)03.10.2022 11:32

Pisowskie rządy wykończą samorządy

64


śmieszek ~śmieszek (Gość)02.10.2022 16:47

Biorąc pod uwagę liczne ostatnio kontakty burmistrza Sulejowa z wojewódzką górą PiS- u nie wykluczone jest ,że Sulejów dostanie znaczącą ulgę na ten prąd. Ten, bo innego niema. Przyjmowanie , goszczenie i pod niebiosa wychwalenie /na razie/ tej formacji może się dobrze ludowi sulejowskiemu dzięki "sprytowi" władz gminnych przysłużyć. Szczególnie jednego ,najważniejszego.

92


ech ! ~ech ! (Gość)03.10.2022 09:59

I tak się ściąga ze społeczeństwa nadwyżkę kasy. Polacy przecież nie mogą żyć w dobrobycie, ale jak PiS już zdobędzie władze i odbierze ją Tuskowi i Putinowi to nastanie powszechny dobrobyt, a pieniądze z reparacji będą płynąć szerokim strumieniem do każdego Polaka, będzie 14 emerytura i Polacy po lasach przestaną dzikom zjadać ich ziemniaki.

52


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)02.10.2022 20:50

Z tego co pamiętam rzut beretem od Piotrkowa funkcjonuje duży producent energii "Elektrownia Bełchatów". Co tam się zmieniło? Węgla nie mają muszą kupować w RPA? jakie uzasadnienia do dziesięciokrotnych podwyżek stawek? Może sasin w tym temacie coś wreszcie powie... Nadal sprzedajemy koksujący węgiel za granicę po preferencyjnych stawkach... sasin mówi że nie nadaje się do domów, ale jak najbardziej nadaje się do elektrowni panie sasin. Mamy rekordową wycinkę lasów a nie ma drzewa opałowego i peletu bo wszystko wysyłamy za granicę.... przeładunek drewna sprzedawanego za granicę wzrósł o ponad 3100% w porcie Gdańsk. A my co? możemy łaskawie chrustem palić i trocinami pozamiatanymi z wyciętego drzewa?!!!!! z resztą nie ma nic w tym dziwnego przecież lasami zarządza brat obajtka tego od paliwa. Tu kolejne cuda się dzieją baryłka ropy spadła do 82 dolarów czyli jest tańsza jak przed wojną a paliwo dużo droższe mimo obniżonego vatu... prawda jest taka ze za wszelką cenę musicie zasypać długi których narobiliście i w tym celu bez litości okradacie własny naród... chociaż określenie "własny naród" może być bardzo przesadzone bo trudno uwierzyć byście byli synami tego narodu i w dodatku tak głupimi.....

121


Hmmmmmmmmmmm ~Hmmmmmmmmmmm (Gość)03.10.2022 09:20

Niezła ściema. Najwięcej na zamieszaniu zarabiają spółki energetyczne, narzucając rekordowe marże. Ceny gazu jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Nie mamy zbyt dużo własnego wydobycia. Ale prąd? 20 km stąd jest elektrownia Bełchatów z własnym węglem... Tak samo jest z paliwem. Cena na rynku światowym najniższa w tym roku, a u nas ceny paliw zakotwiczyły się na poziomie 6.18- 6.40 zł/l. Doimy społeczeństwo, doimy... wyciskamy jak sok z cytryny. Inflacja działa na korzyść polityków (nie ważne czy lewica czy prawica). Wyższe ceny = wyższe wpływy z VAT, bo jak wszyscy wiemy podatek nalicza się %.

81


Lokas ~Lokas (Gość)03.10.2022 08:30

Ziemba to może sobie pojeździć zdjęcia porobić z kartonami, swoją służbową limuzyną. On nie ma nic do gadania w rządzeniu.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat