Advertisement

Chcesz wybudować lub rozbudować chlewnię? Musisz też stworzyć biogazownię

Strefa FMRegion Niedziela, 29 grudnia 201948639233
Wójt gminy Wola Krzysztoporska zamierza stawiać taki warunek każdemu rolnikowi, który będzie chciał wybudować nową, dużą chlewnię lub rozbudować już istniejącą, znajdującą się na terenie gminy. Ma to zapobiec największej uciążliwości, związanej z takimi inwestycjami, czyli wszechobecnemu odorowi, który jest odczuwalny po wylaniu gnojowicy.
Fot.: archiwum epiotrkow.plFot.: archiwum epiotrkow.pl

Zyskać mają obydwie strony, ponieważ rolnicy mogliby sporo zarobić na sprzedaży wyprodukowanej energii.

 
- Staramy się umieszczać obowiązek budowy takich obiektów, tworząc miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Plany miejscowe opracowujemy aktualnie dla terenów, znajdujących się w Kolonii Krężnej, Krężnej, Oprzężowie, Krzyżanowie, Kargał Lesie. Co więcej, największy hodowca trzody chlewnej z Oprzężowa, który zamierza rozbudować swoją chlewnię, już poinformował nas, że planuje również wybudować biogazownię. Niedawno wraz z radnymi odwiedziliśmy podobny obiekt o mocy 1000 kW, który znajduje się w województwie mazowieckim. Wszyscy przekonaliśmy się tam, że ten tak zwany poferment, będący efektem fermentacji, jest znakomitym i przede wszystkim zdrowym nawozem, który nie zanieczyszcza gleby, a więc i wód gruntowych, a odór został tam w 100% wyeliminowany – zapewnia Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 
Wójt obecnie organizuje spotkania na terenie całej gminy, podczas których dokładnie tłumaczy mieszkańcom, na czym polega taka inwestycja. Ponadto miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego będą ogólnodostępne, po to, żeby mieszkańcy mogli się z nimi zapoznać.

 


Zainteresował temat?

8

17


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (233)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rolnik z Oprzężowa ~rolnik z Oprzężowa (Gość)03.01.2020 11:42

Nie rozumiem jednej rzeczy. wójt mówi : max ilość świń to 500, 700 czy 1000 szt na jedno gospodarstwo. i ok. Ale dlaczego jeden rolnik którego wszyscy znajo ma dostać pozwolenie na 20 000 czy 30 000 świń czy nawet 10.000. Jakiś równiejszy jest niż my wszyscy?

150


dsvf ~dsvf (Gość)07.01.2020 20:52

trafne: przedstawiciel handlowy ładnie ktoś to ujął

60


APEL DO MIESZKAŃCÓW ~APEL DO MIESZKAŃCÓW (Gość)06.01.2020 06:56

Czytam te posty np. post poniżej i nie chce mi się wierzyć. Ktoś wciska wam kit że tu chodzi o biogazownię. A tu nie o biogazownie chodzi. K. jak chce niech buduje dla tych swoich 5 czy 6 tysięcy swiń biogazownie wystarczy mu 100 czy 200 kW do tego. Ale on chce mieć 30 czy 40 tysięcy świń i biogazownię 2 MW. Ludzie przejrzyjcie na oczy tu chodzi aby ogromną świniarnię zbudować a biogazownia to tylko przykrywka. Ludzie gadają o biogazowni a nie o świniach, a to jest problem! Biogazownia sama w sobie jest dobrym rozwiązaniem. Nie za duża na potrzeby istniejących chlewni. Ale na Boga po co NOWE OGROMNE chlewnie budować w naszej przypiotrkowskiej gęsto zaludnionej gminie !!!!!

80


do radnych ~do radnych (Gość)06.01.2020 07:26

W Oprzężowie to nie jest gospodarstwo rolne ani jakaś zagrodówka . To ma być fabryka (35 000 świń), która będzie wpływała na życie połowy mieszkańców gminy. Po to by jedna osoba (no może dwie !) zarobiła.... Nie chcemy tego. Zatrzymajcie to. Dogadajcie się. Nie musicie go słuchać....

80


gość ~gość (Gość)06.01.2020 00:24

Zagrożenie dla ludzi i środowiska to gnojowica która nie tylko śmierdzi ale szkodzi glebie i wodzie którą pijemy /Sinice/ Tylko Biogazownie Mogą to Zlikwidować poprzez naturalny Proces Fermentacji. Można to Sprawdzić W Zwykłym Małym Słoiku. To dała Nam natura I Po Co Te wymyślane z niewiedzy teorie zagrożeń . Po co sami się straszycie fałszywymi artykułami które mają na celu ograniczyć konkurencje. Biogazownie to odnawialne źródła Energi czyli Ekologia i Rolnik zarobi jeszcze kupe kasy. Ludzie w tą strone trzeba pójść, nie ulegajcie propagandzie. Cieszcie się że macie takiego Wójta Brawo Wójt.

52


gość ~gość (Gość)07.01.2020 09:12

Za rok o wszystkim zapomnicie: zostaną zrobione wam igrzyska czy też dożynki i będzie po sprawie.
W Majkowie nie wszystkim pasują magazyny - były dożynki aby ci niepokorni siedzieli cicho.
Teraz w Oprzężowie - to wcześniej w Woźnikach dożynki żeby też uciszyć. W Oprzężowie remontuje się teraz dom ludowy.
Jak nie będziecie wytrwali to rozegrają was jak tylko będą chcieli.
Patrzę od wielu lat gdzie są robione inwestycje, gdzie są organizowane dożynki. Są robione tam gdzie coś się szykuje. Jesteście rozgrywani jak tylko można.
W wielu przypadkach inwestycje są robione tam gdzie jest poparcie a nie tam gdzie jest faktycznie potrzeba.

80


marek) ~marek) (Gość)07.01.2020 07:19

Ludzie jak teraz nie zareagujecie to będziecie mieli więcej takich terenów przemysłowych. My w Majkowie już mamy magazyny. Jak Agata meble lub inny podmiot będzie chciał postawić fabrykę to będziemy mieli tak jak w KRONO:
https://nowiny24.pl/mieszkancy-mielca-kontra-kronospan-trzy-dni-i-dwie-noce-ma-trwac-kolejny-protest-przeciwko-dzialalnosci-firmy/ar/c1-14045907
Mam pytanie: kto projektuje tereny przemysłowe w takiej ilości szczególnie od zawietrznej Piotrkowa, Majkowa, Rokszyc? Narazie są magazyny: wystarczy większa fabryka i cały smród leci na Piotrków.
A nie uwierzę że z tej biogazowni czy chlewni nie będzie lecieć na Piotrków - szczególnie w takiej ilości.
Wystarczy wpisać w google: protesty chlewnia biogazownia i widać jak na dłoni że w Polsce jest wiele takich przypadków - już wybudowane biogazownie capią niemiłosiernie.

50


gość ~gość (Gość)07.01.2020 07:14

Mam jedno pytanie: dlaczego nie są organizowane spotkania: Inwestor vs. Zantneresowani Mieszkańcy?
Tylko wójt się "w...a" i robi za przedstawiciela handlowego inwestora. Wójta wogóle nie powinno tam być. Albo co najwyżej jako zwykły uczestnik bez oddzywania się. A największe skrzypce gra obecnie wójt - jakby to była jego INWESTYCJA.

70


fdsa ~fdsa (Gość)04.01.2020 20:52

Oprzężów górą...
Będziemy mieli odnowiony dom ludowy:
http://bip.wola-krzysztoporska.pl/pliki/19.12%20ogoszenie.pdf

50


gość ~gość (Gość)30.12.2019 20:05

Czytam te komentarze i niedowierzam że 21 wieku jeszcze taki ciemnogród totalny brak wiedzy prymitywne Skojarzenia Prostactwo. Dziwię Się że Ten Wzorowy Wójt chce dla tych ludzi dalej tak Dużo Robić. Pycha Będzie Ukarana. Marze o Takim Wójcie W Swojej Gminie

318


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat