Advertisement

Chcesz wybudować lub rozbudować chlewnię? Musisz też stworzyć biogazownię

Strefa FMRegion Niedziela, 29 grudnia 201948640233
Wójt gminy Wola Krzysztoporska zamierza stawiać taki warunek każdemu rolnikowi, który będzie chciał wybudować nową, dużą chlewnię lub rozbudować już istniejącą, znajdującą się na terenie gminy. Ma to zapobiec największej uciążliwości, związanej z takimi inwestycjami, czyli wszechobecnemu odorowi, który jest odczuwalny po wylaniu gnojowicy.
Fot.: archiwum epiotrkow.plFot.: archiwum epiotrkow.pl

Zyskać mają obydwie strony, ponieważ rolnicy mogliby sporo zarobić na sprzedaży wyprodukowanej energii.

 
- Staramy się umieszczać obowiązek budowy takich obiektów, tworząc miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Plany miejscowe opracowujemy aktualnie dla terenów, znajdujących się w Kolonii Krężnej, Krężnej, Oprzężowie, Krzyżanowie, Kargał Lesie. Co więcej, największy hodowca trzody chlewnej z Oprzężowa, który zamierza rozbudować swoją chlewnię, już poinformował nas, że planuje również wybudować biogazownię. Niedawno wraz z radnymi odwiedziliśmy podobny obiekt o mocy 1000 kW, który znajduje się w województwie mazowieckim. Wszyscy przekonaliśmy się tam, że ten tak zwany poferment, będący efektem fermentacji, jest znakomitym i przede wszystkim zdrowym nawozem, który nie zanieczyszcza gleby, a więc i wód gruntowych, a odór został tam w 100% wyeliminowany – zapewnia Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.

 
Wójt obecnie organizuje spotkania na terenie całej gminy, podczas których dokładnie tłumaczy mieszkańcom, na czym polega taka inwestycja. Ponadto miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego będą ogólnodostępne, po to, żeby mieszkańcy mogli się z nimi zapoznać.

 


Zainteresował temat?

8

17


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (233)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.01.2020 21:53

wójt bardzo zmalał w moich oczach, a ceniłem go bardzo jako takiego swojskiego...
coraz więcej dowiaduję się negatywnych informacji na temat wójta i to mnie przeraża

30


gość ~gość (Gość)21.01.2020 16:17

Zobaczymy co dalej będzie. Obecnie wójt stracił zaufanie u mnie, mojej rodziny i moich bliskich. Przejrzałam na oczy...

60


Greta ~Greta (Gość)21.01.2020 16:13

A Greta była w Oprzężowie? Podobno ją w Bełchatowe widzieli

40


cytat z Olgi Tokarczuk: ~cytat z Olgi Tokarczuk: (Gość)17.01.2020 15:22

Nadszedł czas, byśmy się ogarnęli i zaczęli patrzeć na zwierzęta w sposób, który z czułością i rozważnością pokazuje nam je jako nie przedmioty czy ciała-maszyny, tylko osobne istoty. Pierwszym prawem musiałoby być prawo o godności tych zwierząt, które zakazałoby hodowli przemysłowej, która jest piekłem i koszmarem naszego świata i wpływa na naszą świadomość, niszcząc nas od środka - podsumowała.

40


m gm ~m gm (Gość)17.01.2020 13:39

Wójtowie korzystają z dotacji nie tylko nasz.Stracił zaufanie przez taką sytuację u większości mieszkańców gm a szkoda. .Teraz młodzi ludzie zwłaszcza rolnicy mają wyzsze wykształcenie , wiedzą co dla nich dobre.Nie można tak jednemu pozwolic na taką hodowlę a drugi niech się wyprowadzi ze swojej ojcowizny do miasta.Nie wolno zabierać marzeń innym.

50


gość ~gość (Gość)10.01.2020 19:23

Do komentatora sprzeciw. Najpierw wmawiasz sobie nieprawde a potem to krytykujesz-to się nazywa fałszywa nieświadomość.Plany Mega Chlewni to ma nie Wójt a inwestor prywatny a Wójt to skutecznie blokuje i znając jego umiejętności napewno zablokuje.Biogazownia to właśnie ekologia-Oze które służy m.in. Tobie a żebyś dostał dotacje trzeba było najpierw te pieniądze zgromadzić właśnie z maganów i Wójt to mądrze robi . W tej gminie dotacje były,są i będą tylko Ty nie potrafisz z nich korzystać. W tej Gminie jest dobry gospodarz tylko żebyś to zrozumiał musisz wyjść z fałszywej świadomości i poprawić poziom wiedzy.

012


gość ~gość (Gość)11.01.2020 22:22

Do ostatniego komentarza Gość. Przetrzyj oczy mocniej abyś lepiej widział i do patrzenia włącz rozum. Wójt przekonuje ale do biogazowni dla wszystkich Świniarzy a do dużych chlewni nie dopuszcza. Tak już zrobił w KOL KREŻNA. Nie słuchaj Wol...... propagandy tylko Idź na spotkanie z Nim to Ci wyjaśni każdy szczegół. Jego plan na zlikwidowanie smrodów z Gnojowicy jest znakomity dla całej gminy tylko musisz wiedzieć coto jest biogazownia rolnicza. A jeśli chodzi o obietnice Wójta to nie jest kwestia wiary to jest kwestia faktów Wójt nie obiecuje tylko czyni. I znowu patrz szeroko i użyj rozumu. Nie ulegaj kłamliwym ludziom bo mają w tym interes /Totalna Opozycja/. Lepiej czytaj pytaj szukaj prawdy i używaj rozumu. Takiego dobrego i uczciwego gospodarza Ta Gmina nie miała i mieć nie będzie.

09


s12 do Bełchatowa ~s12 do Bełchatowa (Gość)16.01.2020 13:06

A najważniejsze jest to że naturalny ciag przyszłej S12 od Piotrkowa do Bełchatowa przebiega właśnie przez te tereny.
Budując tak olbrzymią inwestyjcę zamyka się możliwość pocagniecia S12 do obwodnicy Bełchatowa w przysżłości za 30-40 lat.
Ktoś już o tym wspominał:
Tutaj w ostatnim komentarzu: https://epiotrkow.pl/news/czytaj,35927

10


ekokrężna ~ekokrężna (Gość)13.01.2020 08:24

Podobno w Krężnej odbyło się ostatnio spotkanie sołeckie zwołane przez Wójta?
Czy to prawda? Co z niego wynikło?

40


120kW ~120kW (Gość)13.01.2020 14:54

Zobaczymy co z tego wyjdzie i z obietnic wójta na spotkaniu w Krężnej.
Czyli reasumując: Inwestor posiada 6 tyś. świń. W przybliżeniu to 840 DJP: Tucznik - 0,14 DJP.
Plus minus na potrzeby instalacji o mocy 40 kW wymagane są 15-26 ha upraw oraz 70-270 DJP pogłowia zwierząt.
Czyli max może powstać biogazownia 120-150 kW oraz inwestor musi posiadać ok. 100 ha ziemi a wykorzystać substrat.
Cóż zobaczymy.....
http://www.gospodarzzenergia.pl/mikrobiogazownie

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat