Informacje dotyczące refundowanej opieki stomatologicznej w Rozprzy potwierdza łódzki oddział NFZ. - Jeden z oferentów składających ofertę w postępowaniu ogłoszonym na teren powiatu piotrkowskiego wzywany był dwukrotnie do uzupełnienia oferty, nie dostarczył jednak uzupełnień w terminie. Dopiero powzięcie informacji o odrzuceniu oferty spowodowało reakcję oferenta, ale dopiero po 5 dniach. Zasady przebiegu postępowań konkursowych są znane wszystkim oferentom, a zwłaszcza oferentom którzy wielokrotnie uczestniczyli w konkursie. Ponadto wezwanie do uzupełnień zawiera klauzulę o konieczności dostarczenia uzupełnienia braków w terminie pod rygorem odrzucenia oferty. Komisja winna przestrzegać zasad określonych w prowadzonych postępowaniach – mówi Beata Kosiorek-Aszkielaniec - rzecznik łódzkiego oddziału NFZ. Oferent nie dostosował się do warunków konkursu. Stomatologa więc w Rozprzy nie będzie. Według informacji uzyskanych z NFZ wynika jednak, że możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki NFZ mieszkańcy gminy będą mieli w Niechcicach.
NFZ nie podpisał również żadnej umowy na świadczenie usług stomatologicznych z lekarzem działającym na terenie gminy Aleksandrów. W obronie tamtejszych pacjentów stanął poseł Artur Ostrowski i skierował w tej sprawie oficjalne pismo do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. - Gminę (prawie 4,5 tysiąca) mieszkańców pozbawiono jakiekolwiek opieki stomatologicznej. Na jej terenie nie funkcjonuje również żaden prywatny gabinet, a znaczny odsetek mieszkańców stanowią osoby starsze.
- Z uwagi na znaczenie tej sprawy dla mieszkańców, poprosiłem prezesa NFZ o ogłoszenie konkursu uzupełniającego na usługi stomatologiczne w tamtym rejonie – mówi poseł SLD – Artur Ostrowski.
Z oddzielnym pismem w obronie mieszkańców do dyrektora łódzkiego NFZ wystąpił również wójt gminy Aleksandrów. - Pozbawienie bezpłatnej opieki stomatologicznej jednej z największych gmin powiatu piotrkowskiego i województwa łódzkiego (pod względem obszarowym) spotkało się z bardzo dużym sprzeciwem samorządu i mieszkańców gminy. Pozbawienie 4,5 tysiąca ludzi możliwości korzystania z usług stomatologa jest wysoce niesprawiedliwe. Na terenie naszej gminy nie ma też prywatnego gabinetu, który mógłby zapewnić jakąkolwiek pomoc medyczną z zakresu stomatologii. Do tego działający w Skórkowicach (sąsiednia gmina Żarnów) gabinet dentystyczny także nie otrzymał kontraktu na następne lata – mówi wójt gminy Dionizy Głowacki. - Mieszkańcy z pomocą sołtysów zebrali listy poparcia za dalszym funkcjonowaniem gabinetu. Około tysiąc podpisów trafiło w tej sprawie na biurko dyrektora łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Odpowiedzi w tej sprawie jeszcze nie otrzymaliśmy, ale władze gminy wierzą, że NFZ wygospodaruje dodatkowe środki i ogłosi konkursy uzupełniające – zaznacza Paweł Mamrot – zastępca wójta gminy Aleksandrów.
NFZ zapewnia jednak, że wszystkie oferty są zawsze szczegółowo analizowane. - Ich ocena wynika z weryfikacji: jakości, kompleksowości, dostępności (również względy terytorialne), ciągłości i ceny – zaznacza rzecznik łódzkiego NFZ. Czy fundusz ogłosi konkursy uzupełniające? Decyzję poznamy na przełomie stycznia i lutego.
W sprawie stomatologii w regionie (w środę, 18 stycznia) odbędzie się spotkanie poseł Elżbiety Radziszewskiej w łódzkiej siedzibie NFZ. Tego samego dnia wójt gminy Aleksandrów będzie rozmawiał z dyrektorem piotrkowskiej delegatury funduszu zdrowia.
JK
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol