Reklama

Będzie kanalizacja w Oprzężowie

ePiotrkowRegion Niedziela, 25 lipca 2021336815
Budowa kanalizacji na terenie gminy Wola Krzysztoporska idzie pełną parą. Niedawno informowaliśmy o rozpoczętym projekcie kanalizacyjnym w Krężnej, Kozierogach, Piekarkach, a już kolejny – tym razem dotyczący miejscowości Oprzężów – został zapisany w budżecie gminy Wola Krzysztoporska.
fot.: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska

- Po rozstrzygnięciu przetargu na budowę kanalizacji w Krężnej, Kozierogach i Piekarkach, udało się wprowadzić oszczędność w wysokości ok. miliona złotych. W związku z tym „wycisnęliśmy” jeszcze bardziej budżet i do tej kwoty dołożyliśmy dodatkowo kolejny milion. Dzięki temu uwzględniliśmy do realizacji, odcinek kanalizacji przez miejscowość Oprzężów. Jest to bardzo ważny odcinek, ze względu na zwartą zabudowę w tym miejscu – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

Inwestycja zostanie zainstalowana na długości ok. 2,2 km od skrzyżowania Kozierogi – Piekarki przez Oprzężów, do skrzyżowania z drogą na Gomulin. Koszt zadania oszacowano wstępnie na 2.030.000 zł i ma być ono zrealizowane do końca 2022 roku.


Zdaniem wójta Romana Drozdka przy okazji można przebudować drogę powiatową. - Z punktu widzenia racjonalności i gospodarności, powinno się to zrobić za jednym zamachem, przy pomocy jednego wykonawcy po to, żeby nie wracać do inwestycji i nie psuć tego, co było wykonane w zakresie tzw. odtworzenia drogi do stanu pierwotnego. Ponieważ inwestycja będzie biegła wzdłuż drogi powiatowej, wystąpiłem do powiatu piotrkowskiego z propozycją przejęcia tej drogi w zarząd i przeprowadzenia jej przebudowy, oczywiście pod warunkiem partycypacji powiatu w kosztach tego przedsięwzięcia – dodaje Roman Drozdek.

 

źródło: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 10 ~gość 10 (Gość)28.07.2021 22:41

W Oprzężowie nie da się normalnie żyć ze względu mega fetor z hodowli trzody od znanego przedsiębiorcy. Gmina powinna się przede wszystkim tym zająć a nie przejmowaniem dróg od powiatu / wiadomo w jakim celu/.
Teraz nie ma ludzi nieświadomych i większość orientuje się o co tak naprawdę chodzi. Starosta nie powinien godzić się na takie propozycje i dopilnować podbudowy tej drogi osobiście.

50


Hmmm ~Hmmm (Gość)28.07.2021 19:06

Kanalizacja to z jednej strony wygoda, ale i wysokie opłaty, co widać na rachunkach za wode/ścieki. Ciekawym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia. Wiem po sobie, że koszt założenia zwraca się mniej więcej po 6-7 latach. No ale jak jest kanalizacja w budowie (lub w planach) , to mozna zapomnieć o przydomowe oczyszczalni. Nikt nie wyda zgody na to.

40


Abc ~Abc (Gość)25.07.2021 12:45

A kiedy w Piotrkowie na ul. Scaleniowej????????????

30


kłótnie ~kłótnie (Gość)27.07.2021 11:31

najpierw będą kłótnie i nic więcej...

40


wieśniak ~wieśniak (Gość)27.07.2021 10:19

i znowu dwóch panów będzie się gryzło o kolejną drogę powiatową w tej gminie, a ja kolejne lata będę tłukł auto na drodze Woźniki - Bogdanów. Bo przecież pan wójt będzie kiedyś robił kanalizację w woźnikach, a później (jeśli będzie nadal wójtem - oby nie) pomyśli o remoncie tej nieszczęsnej drogi

50


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga27.07.2021 09:51

Będą dymy !!! a cierpimy my mieszkańcy

50


egon ~egon (Gość)26.07.2021 10:09

To że kanalizacja i naprawa drogi w Oprzężowie jest potrzebna nie ulega najmniejszej wątpliwości. Ale czy nie widzicie, że jest to robione dla celów propagandowych aby wywołać konflikt z Starostwem dla bo przecież grunt pod nogami rządzących pali się. Załóżmy że kanalizacja powstanie to pod którą nitkę zostanie podpięta.

50


go?ć_ewa ~go?ć_ewa (Gość)26.07.2021 09:28

Rada dla starostwa. Nie wchodźcie w układy z RD.

50


Gość z Sulejowa ~Gość z Sulejowa (Gość)25.07.2021 23:06

Gmina W. Krzysztopolska będzie miała kanalizacje a Suleiow obok mostu na Pilicy kładkę, granitowy Plac Straży i parę innych gadżetów

21


spory ze starostwem ~spory ze starostwem (Gość)25.07.2021 18:55

Będa to napewno najpierw spory ze starostwem...

40


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat