Andrusiewicz: dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii siedmiodniowa kwarantanna

PAPKraj Środa, 23 czerwca 202115967
Przyjeżdżający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu – poinformował PAP rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.
fot. PAP

Jeszcze we wtorek, jak zapowiedział rzecznik, podpisane zostanie przez premiera Mateusza Morawieckiego rozporządzenie w tej sprawie i opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby mogło obowiązywać od środy.

 

"Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo" – zaznaczył w wypowiedzi dla PAP minister Adam Niedzielski.

 

Oznacza to, że dodatkowe restrykcje dotykać będą nie tylko osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki, ale także z Wielkiej Brytanii.

 

Andrusiewicz podał we wtorek, że dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem delta.

 

Od czasu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19, wykryto kilka jego wariantów genetycznych. Wariant delta pierwszy raz zidentyfikowano w Indiach w październiku 2020 r. i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jego zwiększoną zakaźność.

 

W Europie m.in. Wielka Brytania zanotowała duży wzrost liczby nowych infekcji wariantem delta. Liczba zakażeń rośnie również m.in. w Rosji. 

 

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)23.06.2021 17:41

W tym straszeniu zapomnieli dodać, że zachorowania zdarzają się i W PEŁNI ZASZCZEPIONYM. Zapomnieli też dodać, że po zachorowaniu wśród zaszczepionych śmiertelność jest sześciokrotnie wyższa, niż wśród nieszczepionych. Oczywiście śmiertelność ogólna jest niska i mniej więcej taka, jak w przypadku grypy, ale jeśli już poruszamy temat śmiertelności, to powinno się zwrócić uwagę na te różnice między zaszczepionymi i nieszczepionymi.

42


ass ~ass (Gość)23.06.2021 20:16

Na Gwiazdkę z Anglii przyjeżdżał, kto chciał, bez żadnej kontroli i nam przywieźli wariant brytyjski. Teraz przywiozą indyjski i znowu będą lockdowny, obostrzenia, maseczki, godziny policyjne, zakazy, nakazy i sanepidy! Oh! Nie! Dość tego! Wyjechałeś do GB jeden z drugim, to tam siedź i nie przywoź nam wirusów! Nie powinni ich wpuszczać!

22


Koziej ~Koziej (Gość)23.06.2021 08:00

Znów nieudacznicy pisowscy będą zamykać gospodarkę, bo niby 4 fala. A Morawiecki już dawno mówił że wirusa nie trzeba się bać. Tylko przed wyborami. Obłudnicy

92


Inny ~Inny (Gość)23.06.2021 10:58

We wrześniu powtórka z rozrywki

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat