Akademia Piotrkowska zaprasza do Wioski Wikinga

Niedziela, 12 maja 20243
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy będą mogli m.in.: obejrzeć pokaz musztry legionu rzymskiego, w średniowiecznym obozowisku z czasów Słowian i Wikingów, wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych z garncarstwa, plecionkarstwa, kowalstwa, tkactwa, wytwarzania łuków i kolczug oraz zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem ówczesnych wojów.


Ponadto w programie festynu przewidziano: pokaz XIX-wiecznej mody mieszczańskiej, wystawę sprzętu i uzbrojenia żołnierzy od II wojny światowej po czasy współczesne, ruchome muzeum pożarnictwa, potyczki barbarzyńców z legionistami rzymskimi oraz wiele innych atrakcji.


Piknik rodzinny będzie doskonałą okazją do spędzenia niezapomnianej niedzieli na akademickim boisku. Całość wydarzenia dopełnią strefy: gastronomiczna, gier i zabawy dla dzieci, warsztatów strzelania z łuku oraz kramów sprzedażowych.


Organizatorzy zapraszają dzieci, dorosłych oraz pasjonatów historii na „Wioskę Wikinga” w godzinach 12.00-18.00.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Komendant ~Komendant (Gość)12.05.2024 15:37

Wioska wikingów to tylko Wolin!polecam

33


małolata ~małolata (Gość)12.05.2024 12:21

A kiedy Juvenalia studenckie?

42


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.05.2024 11:51

Ja i moja rodzina bardzo lubimy takie atrakcje

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat