- Identyfikator postojowy miałby byc przeznaczony dla osób niepełnosprawnych zatrudnionych w obszarze płatnego parkowania uprawniający do parkowania jednego pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony będące jego własnością, współwłasnością lub pozostającego w jego użytkowaniu jako posiadacza zależnego na podstawie umowy 25 zł kwartalnie. Identyfikator wydawany jest na podstawie zaświadczenia pracodawcy. W przypadku rozwiazania umowy o pracę identyfikator traci ważność- poinformował Jan Dziemdziora.Propozycja radnego przepadła jednak w głosowaniu. Według Marka Krawczyńskiego, takie rozwiązanie mogłoby doprowadzić do zablokowania wielu miejsc postojowych.
- Cel jest krótki: zwiększyć rotacje i jednocześnie udostepnić miejsca (głównie chodzi o koperty dla osób niepełnosprawnych). Propozycja była jednoznacznie określona. Pierwsza godzina bezpłatna na wszystkich miejscach łącznie z miejscem kopertowym a po godzinie wszystkie miejsca płatne- mówi Marek Krawczyński.
Przypomnijmy, że do końca zeszłego roku w strefie płatnego parkowania niepełosprawni posiadający odpowiednie dokumenty mogli parkować bezpłatnie na każdym miejscu. Po zmianach czyli od stycznia, tylko na kopertach. Teraz jednak władze Piotrkowa pod naciskiem wielu środowisk wycofały się z tego pomysłu i zaproponowały osobom niepełnosprawnym darmową pierwszą godzinę parkowania w całej strefie. Wśród wielu radnych koncepcja ta wzbudziła ogromne kontrowersje, mimo wszystko radni podjeli uchwałę bez głosów przeciwnych. 11 było za a 7 się wstrzymało.
- Grupa radnych domaga się reakcji władz na działania dwóch piotrkowskich firm
- Oświadczenie wiceprezydent Piotrkowa Krystyny Czechowskiej
- Potrącenie na pasach na Słowackiego
- Most w Sulejowie do remontu
- II Festiwal Waldemara Goszcza za nami
- Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej "Śpiewajmy dla Niepodległej"
- Czy prezydent Piotrkowa może liczyć na poparcie większości radnych?
- Raport: dłużników alimentacyjnych jest już prawie 300 tys.; ich liczba rośnie
- Wracasz do pracy po urlopie rodzicielskim? Skorzystaj ze świadczenia „Aktywni rodzice w pracy”