Advertisement

Tak będzie wyglądać nowa Hala Relax

Strefa FM Poniedziałek, 07 maja 201882
Nowa Hala Relax w Piotrkowie ma być gotowa w 2020 roku. Znamy już zwycięski projekt przebudowy. Został on przygotowany przez firmę Kowalczyk Architekci z Łodzi. Teraz prowadzone będą prace projektowe. W 2019 roku istniejący budynek zostanie wyburzony i w jego miejsce powstawać będzie nowy.

Ładuję galerię...

Nadesłane prace oceniał sąd konkursowy, którego zdaniem było wyłonienie najlepszej koncepcji na przebudowę istniejącej hali. Minimalna liczba miejsc zwiększy się do 1500, boisko będzie przystosowane do rozgrywek piłki ręcznej w Superlidze oraz zapewni odpowiednie warunki do uprawiania zapasów. Istotna była również cena. Koszt inwestycji ma zamknąć się w 18 mln zł. - Wyłoniona inwestycja umożliwia rozpoczęcie prac projektowych, które powinny zakończyć się pod koniec stycznia 2019 roku i wtedy będzie dostatecznie dużo czasu, aby przygotować wnioski o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które może sięgnąć nawet do 50% kosztów inwestycji - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa.


Łącznie do piotrkowskiego magistratu wpłynęło 6 prac konkursowych. Jedna z nich została odrzucona z powodów formalnych, ze względu na naruszenie zasady anonimowości. Sąd konkursowy oceniał projekty pod kątem architektonicznym, urbanistycznym oraz ekonomicznym. - Praca, która wygrała, nawiązuje urbanistycznie do lokalizacji, wykorzystuje bardzo trudne warunki terenowe, optymalnie zapewnia obsługę komunikacji, a poza tym jest funkcjonalna i doskonale rozwiązania. Jest to obiekt wielkokubaturowy, ale nie jest on agresywny. Stanowi dobre przedpole dla starego miasta. Nie jest obiektem bardzo dominującym, ale jednocześnie jest nowoczesny. W naszej ocenie otrzymał on 82 punkty na 100 możliwych - mówiła architekt Anna Nowak, przewodnicząca sądu konkursowego.


Konrad Kowalczyk, właściciel pracowni architektonicznej Kowalczyk Architekci, zaznaczał, że teren inwestycji jest mu dobrze znany, ponieważ jest rodowitym piotrkowianinem. - Zdaję sobie sprawę jak bardzo zdegradowany jest obecnie kwartał ulic Batorego, 3 Maja i Jagiellońska. Z dużym skutkiem jest rewitalizowane Stare Miasto, które jest w bliskim sąsiedztwie hali. Najważniejszym założeniem było to, aby nie zepsuć tak dużym obiektem bliskiej okolicy i dostosować go do sąsiedniej zabudowy. Poza tym planujemy zastosować odnawialne źródła energii, które w długoterminowym okresie eksploatacji powinny wprowadzić spore oszczędności dla użytkownika: pompa ciepła oraz fotowoltaika - tłumaczy architekt Konrad Kowalczyk.


Oprócz imprez sportowych, w nowym obiekcie będzie można organizować również imprezy masowe. - Jest przewidziana możliwość aranżacji płyty boiska od strony ul. Batorego do przygotowania sceny i oświetlenia. Obiekt posiada swobodną i przemyślaną komunikację. Innym elementem jest kwestia otoczenia i przyglądamy się sprawie parkingów. Zaprojektowaliśmy pewną liczbę miejsc, ale miasto posiada tereny, na których byłaby możliwość parkowania podczas imprez masowych - tłumaczy Konrad Kowalczyk.

 

 

 

Na końcu galerii znajdziecie pozostałe prace nadesłane do piotrkowskiego magistratu.


Zainteresował temat?

17

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (82)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga07.05.2018 14:58

Ale Chojniak ma rozmach ! Super gość !

1024


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)07.05.2018 15:18

Ale się Chojniak postarzał!!! Chyba z nadmiaru obowiązków. Swoją droga ciekawe czy znów go odmłodzą na plakatach wyborczych jak ostatnio??? :)))

1413


JD ~JD (Gość)08.05.2018 09:09

Hala bardzo ładna jak na warunki powiatowe! Wadą jest zbyt mało miejsc na widowni! Nie myśli się o przyszłości i rozwoju miasta!

107


gość ~gość (Gość)17.12.2018 14:59

Hala ładna ale maleństwo! Powinna mieć około 5 tys. miejsc.

23


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)07.05.2018 18:10

Rozumiem że ten porsche to będzie maskotką i mieszkańcy chcąc obejrzeć fajną brykę będą się musieli pofatygować w pobliże Hali Relax, a jak już będą blisko to może wejdą do środka popatrzeć na jakiś mecz.

1012


gość ~gość (Gość)07.05.2018 21:50

Obleśne robić sobie kampanię za nasze pieniądze...za drogi najpierw się wziąć, trawę w parku skosić - wyglada tragicznie nigdy nie był tak zaniedbany szkoda kasy jaka poszła na jego remont, bo zarosła i tak jest ze wszystkim w tym mieście. Bród, syf, smród i ubóstwo!!! Kampanie robić za swoje i proszę przestać za naszą miejska kasę udawać, ze coś Pan robi, bo latami Miasto się stacza...

1713


kibic ręcznej ~kibic ręcznej (Gość)07.05.2018 15:00

nie wiem czy nie za mało bo gdzieś słyszałem że wchodzi przepis że minimalna liczba miejsc siedzących w superlidze to 3000

1311


Zamiast rozbierać obecną halę sportową ~Zamiast rozbierać obecną halę sportową (Gość)07.05.2018 19:29

lepiej byłoby wybudować nową w miejscu mediateki.

229


edek ~edek (Gość)07.05.2018 14:52

no i bardzo ładny, podoba mi się

129


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)07.05.2018 16:28

nie burzyć starej chalia dobudować nową a tą dać na treningi itd tylko aby miał kto na niej grać bo jak patrzeć nie widać przyszłości z tymi drużynami

109


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat