Witali wakacje, szczepiąc się

ePiotrkowRegion Sobota, 19 czerwca 2021583533
Setki mieszkańców gminy Rozprza, ale też całego powiatu piotrkowskiego i przyjezdnych gości, skorzystały z możliwości zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Mobilny punkt szczepień stanął na boisku, przy ulicy Sportowej w Rozprzy. Zadbano też o rozrywkę dla dzieci.

Ładuję galerię...

Powody przyjęcia szczepionki, jakie zdradzili nam nasi rozmówcy były przeróżne. - Robię to dla siebie, chcę mieć możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie - powiedziała jedna z kobiet. - Po prostu boję się zachorować, bo w moim wieku byłoby to bardzo niebezpieczne - dodaje starszy mężczyzna. Poza tym, cześć osób która zdecydowała się na przyjęcie szczepionki, zrobiła to również dlatego, że dzięki temu będzie mogła np. spokojnie wyjechać na urlop.

 

Nad sprawnym przyjęciem pacjentów, czuwali przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wysoką frekwencją. Na szczepienie czeka tłum ludzi. My jesteśmy jednak gotowi by ich obsłużyć. Na dzisiaj przygotowanych zostało 500 dawek szczepionki, to dużo. Z wielu stron słyszymy, że w ostatnim czasie liczba chętnych na szczepienia spadła. Tym bardziej więc cieszymy się z tego, że dzisiaj chętnych jest tak wielu. Myślę że pacjenci decydują się na przyjęcie preparatu Johnson&Johnson, bo to dla nich duża wygoda. Wystarczy przyjąć jedną dawkę i później nie ma już konieczności martwienia się o kolejną - wyjaśnia Beata Barwińska, koordynator mobilnego punktu szczepień.

 

Z przebiegu akcji, zadowolony był również Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza. - Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż takich kolejek. To duża radość. W tym okresie roku, zwykle organizowaliśmy dni gminy Rozprza. Tym razem było to niemożliwe, ale za to daliśmy mieszkańcom możliwość zaszczepienia się, a do tego zaproponowaliśmy najmłodszym zabawy tak zwanych "dmuchańcach" czy różne formy animacji. Hasło tego dzisiejszego wydarzenia to "Żegnamy wirusa, witamy wakacje" i tego chcemy się trzymać - mówi Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.

 

Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia czuwali m.in. strażacy ochotnicy, którzy dla oczekujących, przygotowali też kurtynę wodną. 


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cojestkurcze ~cojestkurcze (Gość)20.06.2021 22:49

Witam
Przestańcie proszę rzucać mięsem w siebie.Szczepienie to jest indywidualna sprawa każdego z nas.
Pandemia trwać będzie dopóki ktoś nie zarobi tyle ile ma zarobić. Co chwile będą nowe szczepy na które szczepionka nie będzie odporna. Wszystkim ta pandemia pasuje poza szarakami, lekarze i pielęgniarki zarabiają gruby pieniądz, producenci maseczek, firmy które "dezynfekują" publiczne miejsca też kasują grubą kasę. Za kilka lat wyjdzie prawda na jaw. Wy dalej oglądajcie TVP a oni wam wodę z mózgu zrobią.

31


Rick ~Rick (Gość)19.06.2021 14:14

chcę mieć możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie
że dzięki temu będzie mogła np. spokojnie wyjechać na urlop.
masakra

146


Fala ~Fala (Gość)21.06.2021 08:19

Fala w Łodzi. Gdy wypełnia się limit, aquapark wpuszcza tylko zaszczepionych! Dodatkowa korzyść dla łodzian, którzy przyjęli szczepionkę

12


Dramat ~Dramat (Gość)19.06.2021 14:49

Czytam i niedowierzam

124


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga19.06.2021 21:40

Im więcej dana społeczność ogląda telewizję tym bardziej jest otumaniona ciągłą propogandą proszczepionkową.
Jak mawiał klasyk ciemnu lud wszystko kupi.

164


Lenia ~Lenia (Gość)19.06.2021 15:18

Brawo Rozprzanie, nie tak jak miejscowości na Podkarpaciu. Brawo!

915


5g ~5g (Gość)19.06.2021 22:39

Niech się szczepią. To będą ich ostatnie wakacje.

147


Rtjx ~Rtjx (Gość)19.06.2021 16:48

Nigdy nie dam sobie zaszczepić muzgu jakąś szczepionka, ktora nie jest zbadana do końca

126


goœć_ ~goœć_ (Gość)19.06.2021 19:38

Pogoda aż za dobra a inicjatywa świetna.
Wójtowi należą się wielkie brawa.

714


Aha ~Aha (Gość)19.06.2021 15:39

Brawa dla Pana Wójta Jędrzejczyka za zorganizowanie tej akcji. Żaden wójt z okolicznych gmin nie zrobił podobnej akcji. Mieszkańcy oraz Urzad Gminy powinni być dumni z gospodarza, który dba o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Serdecznie pozdrawiam

1114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat