artykuł sponsorowany

Przywróć możliwość zarabiania w firmie

Czwartek, 30 września 2021
Aktualna sytuacja wielu przedsiębiorców jest niepewna. Zmagania z zadłużeniem mogą doprowadzić do wielu przykrych skutków – nie tylko materialno-finansowych, ale i psychicznych. Jak więc przywrócić możliwość zarabiania i postawić firmę na nogi? Z pomocą przychodzi uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to prawny sposób na uniknięcie ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa, poprzez zawarcie układu z jego wierzycielami. Rozwiązanie to zostało wprowadzone 24 czerwca 2020 roku, dla firm dotkniętych pandemią COVID-19, w celu ograniczenia jej negatywnych skutków. Dzięki uproszczonej restrukturyzacji, w działalności zachodzą zmiany struktury gospodarczej, które mają za zadanie zwiększyć jej wydajność lub funkcjonalność. Uproszczona forma postępowania restrukturyzacyjnego sprawia, że z takiej możliwości mogą skorzystać nie tylko ogromne przedsiębiorstwa, rolnicy, ale również jednoosobowe działalności gospodarcze. Wynika to głównie z kosztów, które w tym przypadku są dużo niższe.

 

Ze względu na ogromne zainteresowanie tą usługą, która miała zostać wprowadzona na rok (do 30 czerwca 2021 roku), aktualnie została przedłużona do końca listopada 2021.

 

Dla kogo uproszczona restrukturyzacja jest dobrym rozwiązaniem?

 

Dla firm zagrożonych niewypłacalnością lub pozostających w stanie niewypłacalności, które poszukują poprawy swojej pozycji na rynku i chcą uniknąć upadłości przedsiębiorstwa.

 

Jakie korzyści daje uproszczona restrukturyzacja?

 

To rozwiązanie sprawia, że przedsiębiorca otrzymuje możliwość przywrócenia firmy na prawidłowe tory finansowe. Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny negocjuje z wierzycielami atrakcyjny dla obu stron układ, pozwalający na spłatę wierzytelności. Na ok. 4 miesiące zatrzymywane są wszelkie działania windykacyjne oraz egzekucje komornicze, co umożliwia odbicie się od finansowego dna.

 

Twój Prawnik 24 specjalizuje się w przeprowadzaniu skutecznych postępowań restrukturyzacyjnych. Nasi licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni znajdują się w pierwszej trójce w Polsce, pod względem zakończonych układów z sukcesem.

 

Jeśli chcesz sprawdzić, czy postępowanie restrukturyzacyjne jest dla Ciebie oraz poznać więcej szczegółów – zapraszamy do kontaktu telefonicznego – 504 626 900,

mailowego: piotrkow@twojprawnik24.pl

lub bezpośrednio w oddziale Twój Prawnik 24, Piotrków Trybunalski,  ul.  Dąbrowskiego 17.

 


Zainteresował temat?

3

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat