artykuł partnerski

Pokemon unite – co o nim wiemy?

Czwartek, 21 października 2021
Pokemon Unite jest to mobowa gra, która polega na tym samym co LOL. Mamy tutaj dwie drużyny, których zadaniem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Co jeszcze wiemy o tej grze? Podpowiadamy.

Pokemon unite — o co chodzi w tej grze?

 

Pokemon unite jest to kolejna gra typu mob, tym razem z pokemonami. Gracze łączą się w pięcioosobowe drużyny, które walczą ze sobą na arenach. Gracz steruje swoim pokemonem podczas meczu, wykorzystując jego cechy i możliwości ataku. Może on również przeobrażać się w swoje kolejne wersje. Naszym zadaniem jest strzelanie bramek, za które otrzymujemy punkty i których musimy bronić, aby nie zyskała ich przeciwna drużyna. Pokemony posiadają różne moce, które są konieczne, aby móc strzelać bramki, bronić innych członków zespołu itp.

 

Jak zacząć grać w pokemon unite?

 

Po zainstalowaniu gry należy ją uruchomić i wybrać naszą lokalizację. Zaznaczamy więc Europę i Polskę, a następnie tworzymy swoją postać. Niestety wybór nie jest zbyt duży, a kiedy już ukończymy tworzyć nasz avatar uruchomi się pierwszy samouczek w grze. Wytłumaczy on nam, w jaki sposób działa gra i po jego obejrzeniu będziemy mogli wybrać naszego pierwszego pokemona. Do wyboru mamy 5 pokemonów, z których każdy charakteryzuje się innymi cechami. Pierwszy z nich to Eldegoss, czyli pokemon wsparcia. Cechuje się on atakiem dalekiego zasięgu, a jego głównym zadaniem jest leczenie pozostałych członków zespołu. Jeśli zdecydujemy się na niego, musimy wiedzieć, że jedynie wspomaga on swoich kolegów i jest szczególnie narażony na atak. Kolejny to Snorlax, czyli pokemon w stylu tanka. To kluczowy stworek podczas rozpoczęcia walki, ponieważ przyjmuje on na siebie ciosy, ze względu na pokaźną ilość życia.  Trzecim do wyboru stworkiem jest Pikachu, który walczy na odległość i stanowi niewielkie zagrożenie dla przeciwników. Czwarty z nich to Charizard, który jest bardzo uniwersalnym pokemonem. Sprawdza się zarówno w zwarciu jak i na dystans. Ostatni to Talonflame — bardzo szybki pokemon, który błyskawicznie przemieszcza się i w razie potrzeby reaguje.

 

Rozgrywka w pokemon unite

 

Mecze w pokemon united to pojedynki 5 na 5, w których dwie przeciwległe sobie drużyny muszą zdobyć jak najwięcej punktów. Ta, która będzie miała ich najwięcej lub zmusi przeciwnika, aby się poddał — wygrywa. Możemy wybrać własnego pokemona z dostępnych obecnie 20. Na arenie, na której odbywają się zawody, każda z drużyn posiada 5 swoich bramek, których muszą bronić i do których u przeciwników muszą wrzucać zebraną energię. Mecz trwa 10 minut.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://scroll.morele.net.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat