Obietnica niedotrzymana, ale i tak jest dobrze

Strefa FM Poniedziałek, 11 stycznia 2021735927
Do końca 2020 roku mieliśmy w całości przejechać nową betonową nitką A1 przez wszystkie budowane w naszym województwie odcinki. Taką deklarację składała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Obietnicy nie udało się dotrzymać ze względu na odcinek "B" Piotrków - Kamieńsk.
fot. GDDKiA Łódź

Jak zaznacza Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA, nie wynika to z opóźnień na tym odcinku budowanej A1. - Na wszystkich odcinkach prace przebiegają bardzo dobrze. Są zgodne z kontraktem lub nawet go wyprzedzają. Owszem, były takie ambitne plany, ale nie udało się. Absolutnie nie można tutaj mówić o jakimś zaniedbaniu czy opóźnieniu. Wręcz przeciwnie, wykonawca radzi sobie bardzo dobrze. Pamiętajmy o tym, że różnica w datach podpisania różnych umów wynosi tutaj 9 miesięcy. Oni zaczęli pracę 9 miesięcy później, dlatego trudno wymagać, żeby byli na podobnym etapie zaawansowania jak w przypadku pierwszego odcinka, czyli Tuszyn - Piotrków - mówi Maciej Zalewski.

 

Umowa na budowę odcinka "B" Piotrków - Kamieńsk została podpisana w kwietniu 2019 roku. Cała autostrada z Gdańska do granicy z Czechami ma być gotowa w ciągu dwóch lat.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rozprza ~Rozprza (Gość)11.01.2021 09:14

Zjazd w Jeżowie. Przespała to gmina Wola Krzysztoporska. Przespały także władze Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego, które chyba nadal nie są świadome, że po oddaniu A1 pojazdy z okolic Rozprzy chcące wjechać na A1 będą jechać przez Piotrków Trybunalski.
Według mnie droga powiatowa 1500E Piotrków Trybunalski - Pajęczno, o długości bodajże 61 km, przebiegająca przez 5 powiatów (EP, EPI, ERA, EBE, EPJ) powinna zostać przemianowana na drogę wojewódzką. I wtedy należałoby wystąpić do Ministerstwa o odstępstwo od warunków technicznych i zbudować węzeł w Jeżowie. Niestety te wszystkie Chojniaki, Błaszczyńskie i cała świta mają bardzo mętne pojęcie o problemach mieszkańców miasta i okolic.
Jedyni którzy walczyli o zjazd to Rozprza ale niestety nic nie wskurali.

157


vincent53 ~vincent53 (Gość)11.01.2021 09:28

Przecież Macierewicz wybuduje już niedługo S12 wtedy będzie nowy węzeł od strony Rozprzy i problem się sam rozwiąże.

94


dekkers ~dekkers (Gość)11.01.2021 20:00

Szkoda, że nie będzie "mcDonalds" w Kargał Lesie...

16


gość_konrad ~gość_konrad (Gość)11.01.2021 10:15

Ludzie i tak bedom mazekaly bo som pszyzwyczajone do tego

28


Brawo ~Brawo (Gość)11.01.2021 08:18

I to jest autostrada. Trzy pasy w dwie strony. Już nie będą denerwować wyprzedzające się tiry.

131


gfdgf ~gfdgf (Gość)11.01.2021 12:16

Czy Krzysiu Chojniak zajęty był ważniejszymi sprawami żeby nie móc zadbać o interesy gmin i Piotrkowa tworząc jeden organizm drogowy gwarantujący mobilność gmin ościennych i Piotrkowa? Kto głosował na takiego człowieka? Dla mnie jest to prezydent nieporozumienie. Chojniak musi odejść - najlepiej jutro. Już dziś niech załatwi obiegówkę, rozliczy się delegacji i pa pa. Nigdy więcej PISiaków - bo stamtąd przecież ma swój rodowód ten człowiek.

116


gość_zuzia ~gość_zuzia (Gość)11.01.2021 18:08

A gdzie są przejazdy góra w Rokszycach, Woli Rokszyckiej i Gaskach miały być otwarte w grudniu 2020 Roku też nie dotrzymali słowa porażka ten w Rokszycach powinien już być gotowy bo był zaczęty wcześniej teraz zwalają winę pogody a tamte dwa są w czarnej d... e. Pozdrawiam Pana Zalewskiego wielki mądry się znalazł obiecanki cacanki a głupiemu radosc

32


gość_jar ~gość_jar (Gość)11.01.2021 08:40

Dlaczego na tym odcinku Piotrków Trybunalski-Kamieńsk nie ma zjazdu w Jeżowie? Gdyby to były okolice Łodzi to by ŁDDKiA o to zadbała. Nikomu z władz lokalnych na tym widać nie zależy tak jak na wybudowaniu na tym odcinku skrzyżowania z S12. Wszystko wskazuje na to że znów zostaniemy oszukani a S12 pobiegnie na Łódź przez Tomaszów Mazowiecki!!!

151


klapa jest ~klapa jest (Gość)11.01.2021 09:17

Drogę przez Jeżów powinni zrobić wojewódzką i wtedy by udało się zrobić skrzyżowanie
a tak to klapa jest.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat