Kolejny sprzęt dla strażaków z Czarnocina

ePiotrkowRegion Niedziela, 10 października 20211 2391
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi już niedługo do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie, a to nie koniec dobrych wiadomości dla jednostek OSP z tej gminy.
fot. OSP Czarnocin

 

Procedura zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Czarnocinie dobiega końca. Wyłoniono już firmę, która dostarczy sprzęt. Samochód ma kosztować blisko 850 tys. zł, a jego zakup był możliwy m.in. dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Niemały wkład finansowy wniosła także gmina, która na zakup samochodu przeznaczyła aż 360 tys. zł.

 

Jak podkreśla Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin gotowość bojowa jednostek OSP oraz bezpieczeństwo druhów jest priorytetem władz gminy.
- Corocznie przeznaczamy w budżecie gminy znaczne środki na zakup sprzętu i wyposażenia dla strażaków, dzięki czemu w ostatnich latach wszystkie jednostki pokaźnie się wzbogaciły- mówi Roman Miksa i dodaje.


- Ja najbardziej cieszę się i jestem przekonany, że również tę radość podzielają druhowie OSP w Czarnocinie, z pozyskania ogromnych środków na zakup nowego samochodu. Będzie to już trzeci samochód zakupiony w ostatnich 4 latach. W przyszłości chcemy te działania kontynuować - podkreśla.

 

To nie koniec dobrych wiadomości. Aż trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Czarnocin pozyskały dofinansowanie na zakup nowego sprzętu. Pieniądze pochodzą z "Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w zakresie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek OSP", a łączna wartość zakupionego sprzętu przekroczy 80 tys. złotych.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ewita ~Ewita (Gość)10.10.2021 20:33

Tylko propaganda sukcesu. A w gminie bieda

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat