artykuł sponsorowany

Jak sprawdzić czyj to numer i kto dzwonił z nieznanego numeru

Poniedziałek, 01 lutego 2021
Jeśli dzwoni nieznany numer wiele osób nie wie, czy warto odbierać. Nic dziwnego - od razu utożsamiamy nieznany numer z telemarketerem, który chce nam nawinąć makaron na uszy. Jeśli ktoś takich cudownych ofert chce uniknąć to niewątpliwie będzie starał się szukać możliwości uniknięcia takiej rozmowy. Ale jak to zrobić, skoro nie mamy 100% pewności, czy to jedynie telemarketer, czy jednak coś ważnego? Dlatego wiele osób w ogóle nie odbiera telefonu w momencie, gdy dzwoni nieznany numer. Czy to słuszne działanie? Trudno jednoznacznie to określić, dopóki nie będzie wiadomo kto dzwonił, ale i na taką sytuację mamy obecnie rozwiązania, które warto będzie wykorzystać. Jest to oczywiście sprawdzanie numeru. Po co to robić i jak to działa?

Po co sprawdzać nieznane numery?

 

O telemarketerach już wspomnieliśmy, ale to jedynie kropla w morzu problemów. Tak naprawdę większym problemem może się okazać to, że po drugiej stronie czasami kryje się oszust, któremu zależy na wykradaniu naszych danych wrażliwych czy uszczupleniu naszego portfela o kilka, kilkaset, a czasami nawet kilkanaście tysięcy. Dlatego zawsze namawiamy wszystkich na sprawdzanie nieznanych numerów. To może nam oszczędzić sporo nerwów i problemu, jakie wynikają z takich telefonów… Mówiąc krótko: sprawdź numer i oszczędź sobie utraty czasu albo pieniędzy.


Serwisy umożliwiające sprawdzenie numeru

 

Jeśli ktoś nie chce odbierać telefonu od obcego numeru może się zdecydować na rozwiązanie tej sytuacji przez sprawdzenie serwisów internetowych, w których można wygodnie sprawdzić do kogo należy numer, który do nas dzwonił. Takie serwisy umożliwiająca sprawdzanie kto dzwonił https://infonumer.pl, ale również takie jak ktoto.info, nieznany-numer.pl, numerytelefonu.pl to szansa na to, by wygodnie sprawdzić do kogo należy numer telefonu, który do nas dzwonił, a którego nie znamy. Takie serwisy gromadzą dane na temat różnych numerów w związku z czym będziemy mogli wygodnie sprawdzić, do kogo konkretny numer telefonu należy. Warto brać to pod uwagę i faktycznie korzystać z takich serwisów, dzięki którym można wygodnie sprawdzić nieznany nam numer telefonu.


Sprawdzanie obcych numerów - czy znajdziemy wszystkie?

 

Niektórzy zastanawiają się jaką bazę numerów będzie można znaleźć w sieci i czy faktycznie wszystko będzie można znaleźć? Baza jest wynikiem działań użytkowników w sieci więc to ich aktywność decyduje o tym co będzie można w Internecie znaleźć. Każda strona stworzona jest w oparciu o informacje, które wpisują tam użytkownicy. Każdy może opisać obcy numer z informacją do kogo należy. W ten sposób im więcej osób z serwisu korzysta aktywnie tym większa szansa na to, że interesujące dane dotyczące konkretnych numerów będziemy mogli znaleźć. Jeśli więc znamy właścicieli jakiegoś numeru również warto, byśmy taką wiedzą się dzielili.


Zainteresował temat?

2

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat