Występy zaprezentowały bogaty repertuar pieśni ludowych. Występujący w barwnych, ludowych strojach uczestnicy występów swoim śpiewem i radosnym nastawieniem wprowadziły publiczność w karnawałowy nastrój, między innymi porywając gości do tańca.
- Obrzędowość i tradycje kultywują u nas zarówno zespół ludowy, miejski ośrodek kultury, ale również koła gospodyń wiejskich. Ja jestem bardzo otwarta na tego typu wydarzenia, jestem otwarta na działanie, w ogóle lubię czynnik społeczny- więc zawsze znajdzie u mnie posłuch każda aktywność, a szczególnie na tle tradycji, na tle przywracania tożsamości lokalnej, także jestem jak najbardziej otwarta na tego typu wydarzenia - podkreśliła Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.
Ostatki w MOK w Sulejowie to doskonały przykład, jak można łączyć kultywowanie lokalnej tradycji z dobrą zabawą. Stroje, które przechodzą z pokolenia na pokolenie przypomniały nawiązanie do dawnych, ludowych zwyczajów, a młodszej społeczności przedstawiły, jak niesamowita jest nasza lokalna tradycja, co jest dowodem na to, jak ważne jest kultywowanie i przekazywanie niniejszej tradycji młodszym pokoleniom.