PREMIERY
Uśmiechnij się 2. Akcja UŚMIECHNIJ SIĘ 2 rozgrywa się po wydarzeniach z pierwszego filmu. Światowa gwiazda muzyki pop, Skye Riley (Naomi Scott), wyrusza w trasę koncertową podczas której zaczyna doświadczać coraz bardziej przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. Przytłoczona narastającymi okropnościami i presją sławy, Skye jest zmuszona zmierzyć się z mroczną przeszłością, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem
Wrooklyn Zoo. Najnowszy film kinowy w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego, twórcy „Ślepnąc od świateł” – jednego z najgłośniejszych i najbardziej popularnych seriali ostatnich lat. Uwodząca klimatem, iskrząca emocjami i pulsująca muzyką techno, hip hopu i punk rocka opowieść o burzliwej pierwszej miłości pary młodych ludzi. Ich buncie, dorastaniu i gorącym uczuciu na przekór wszystkim i wszystkiemu.
Mój przyjaciel pingwin. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niezwykłej przyjaźni między człowiekiem i małym pingwinkiem to propozycja dla widzów w każdym wieku. Mądra, piękna historia, która poruszyła serca i wyobraźnię milionów ludzi na świecie, pokazuje, że potrafimy żyć w harmonii ze zwierzętami na naszej planecie. Uratowany z plamy ropy na oceanie, mały pingwinek buduje więź ze swoim wybawcą tak silną, że nawet rozległy ocean nie jest w stanie ich rozdzielić. Każdego roku pokonuje 5000 mil morskich, aby wrócić do miejsca, w którym znalazł drugi dom. Raz, gdy jego nieobecność zacznie się przedłużać, cała lokalna społeczność z rybackiej wioski, połączy siły, aby go odnaleźć.
POZOSTAŁY REPERTUAR
Dla najmłodszych "Filmowe Poranki: Barbapapa, cz. 4" Helios zaprasza na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie czeka was zestaw bajek: "Super hiper magaśny", "Dziki z natury", "Nie ma jak rodzinka", "Barbajaskiniowcy" oraz "Święty Mikołaj".
Kino Konesera uraczy nas obrazem "Lee. Na własne oczy" Jest rok 1938. Lee Miller, wzięta modelka i muza artystów, próbuje swych sił jako fotografka. W świecie zdominowanym przez mężczyzn codziennie musi udowadniać swoją wartość. Nie chce zajmować się jedynie modą i fotografowaniem pięknych wnętrz. Ma wielki talent do wydobywania w obrazach prawdy o ludzkim życiu, do nawiązywania niezwykłego porozumienia z bohaterami swoich fotografii, szczególnie kobietami. Gdy Europa pogrąża się w koszmarze II wojny światowej, Miller nie chce oglądać jej z bezpiecznej odległości. Wyrusza na front, by jako korespondentka wojenna brytyjskiego „Vogue’a” pokazać światu tragiczną prawdę o ludzkim wymiarze wojny.
Z cyklu Helios na scenie "Andy Warhol. Amerykański sen" Tworzył sztukę wyrafinowaną i prowokacyjną, a zarazem dostępną i wszechobecną. Jego prace znajdują się nie tylko w najważniejszych muzeach świata, ale także na gadżetach, ubraniach, ścianach barów czy hotelowych pokoi. Andy Warhol (1928-1987) podniósł banał i codzienność do rangi dzieła sztuki, na zawsze zatarł granicę między undergroundem i mainstreamem. Pochodził z ubogiej rodziny słowackich imigrantów, a skupił wokół siebie najbardziej twórcze osobowości Ameryki i ukształtował wyobraźnię wielu pokoleń artystów – od Basquiata po Banksy’ego.
Kultura dostępna zaserwuje film "Chłopi" Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
Warto również zerknąć na filmy, które są już grane od jakiegoś czasu: "Dziki robot", "Terrifier 3", "Kulej. Dwie strony medalu", "Joker: Folie à deux", "Substancja", "Smok Diplodok" oraz "Beetlejuice Beetlejuice".