Policja radzi, jak szczęśliwie dojechać do celu? Kierowco, pamiętaj, że odpowiadasz za bezpieczeństwo własne, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Siadaj za kierownicą wyłącznie w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, spokojny i wypoczęty. Dzień przed wyjazdem nie spożywaj alkoholu. Jazda na kacu powoduje ograniczenie sprawności, dodatkowe zmęczenie, brak komfortu podróży. Nie ma żadnej metody, która potrafi określić ilość alkoholu, jaką można wypić, aby nie przekroczyć dozwolonej zawartości. Jeżeli przyjmujesz
leki, prowadź samochód tylko za zgodą lekarza.
Nie jedz przed podróżą ciężkich posiłków, aby uniknąć senności, pamiętaj, że między godziną 3.00 a 7.00 jest największe prawdopodobieństwo osłabienia koncentracji i zaśnięcia za kierownicą. Ogranicz również prowadzenie pojazdu w czasie największego upału.
Kobiety w ciąży powinny być przewożone na tylnym siedzeniu z uwagi na niebezpieczeństwo uderzenia poduszki powietrznej, które może zagrozić jej życiu i życiu dziecka. W końcowym okresie ciąży kobieta powinna unikać prowadzenia samochodu. Pamiętaj, że bagaż nie może utrudniać kierowania pojazdem, ograniczać widoczności, zasłaniać świateł czy tablic rejestracyjnych pojazdu. Podczas kolizji lub nagłego hamowania wszystkie leżące luzem przedmioty zostają rozrzucone z dużą siłą po całej kabinie. Nawet mały przedmiot zamienia się nagle w śmiercionośny pocisk.