Pierwsza propozycja do poczytania w wolnym czasie to powieść obyczajowa dla romantyków i nie tylko, czyli książka Katarzyny Janus "Dom pełen miłości", która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia Zosi, która szuka miłości i akceptacji w ramionach przygodnie poznanych mężczyzn. A w wolnym czasie w pięknym, mazurskim domu, oddaje się swojej pasji, jaką jest gotowanie. Wygrywa nawet konkurs kulinarny. A na kartach powieści towarzyszą jej trzej mężczyźni - Tomasz, Jan i młody Grek imieniem Alex...
Katarzyna Janus przygotowała wiele ciekawych wątków w tej historii. A ja dodam, że autorka urodziła się w Kamiennej Górze, wychowała w Zgorzelcu, a dorosłe życie związała z Lesznem. Tam też pracuje jako lekarz pediatra, pulmunolog dziecięcy i specjalista w rehabilitacji medycznej. A że lubi też podróżować, to w swoich powieściach część akcji przenosi do tych miejsc, które wywarły na niej duże wrażenie. Jej książki "Dom pełen miłości" możecie już szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Druga propozycja to powieść Aleksandra Michalaka "Ofiara dla kusiciela" wydana nakładem wydawnictwa Replika. O czym tym razem poczytamy na kartach książki? Będziemy podążać tropami z obrazu wyklętego artysty. A rozwiązywanie zagadek ukrytych w dawnych symbolach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Stare malowidło może zawierać bowiem okrutną prawdę, a aby ją odkryć, nasz bohater Gabor Horthy, specjalista od dawnych wierzeń, będzie musiał uporać się z demonami własnej przeszłości. Gorze, że one też postanowiły wziąć go na cel...
Aleksander R. Michalak od kilkunastu lat zajmuje się badaniami nad historią i religią Bliskiego Wschodu, przede wszystkim nad judaizmem i wczesnym chrześcijaństwem. Jest doktorem Uniwersytetu Gdańskiego. Ma już na koncie książki "Denar dla szczurołapa" i "Wąż z lasu cedrowego". Jego najnowszej książki zatytułowanej "Ofiara dla kusiciela" możecie już szukać w księgarniach.
O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:
Kolejną naszą propozycją książkową na ten weekend jest książka „Wspaniałe życie. W poszukiwaniu sensu egzystencji” Franka Marteli, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. To zbiór nie tylko pytań o to na czym polega sens życia czy też czym jest życie i czy warto zabiegać o szczęście? To także zbiór odpowiedzi na te i na wiele innych pytań.
Frank Martela odpowiada z przewrotnym poczuciem humoru i umieszcza jedne z najważniejszych rozterek filozoficznych we współczesnym kontekście. Szybko i zwięźle przechodzi do sedna sprawy: miejsce człowieka w świecie i tego, jak odnaleźć sens w życiu – przeżyć je dobrze i nadać mu większą wartość. Poszukiwanie sensu to prawdopodobnie najważniejsza i najtrudniejsza misja, jakiej możemy się podjąć. A podczas każdej misji niezbędny jest przewodnik. „Wspaniałe życie” to książka, do której będziecie wracać wielokrotnie w trakcie swoich poszukiwań.
Życzymy udanej i miłej lektury.