Uczestnicy zmagań będą musieli wykazać się znajomością takiej tematyki jak: polskie formacje zbrojne na zachodzie, polityczne aspekty udziału Polaków w II wojnie, idea tworzenia sił specjalnych, udział Cichociemnych w konspiracyjnym wojsku polskim, biogramy najpopularniejszych Cichociemnych, II wojna światowa w Europie, szkolenie Cichociemnych.
Każda szkoła może mogła wydelegować maksymalnie 5 przedstawicieli.
Główny etap konkursu w formie testowej odbędzie się w budynku Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 114/118 (Budynek B) w Piotrkowie Trybunalskim 28 października (środa) o godzinie 10.00 (rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 9.00). Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród laureatom nastąpi tego samego dnia.
W skład komisji czuwającej nad przebiegiem konkursu oraz oceniającej prace wchodzą: dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim, dwaj pracownicy Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim (w tym opiekun SKNH Klio), członkowie Studenckiego Koła Naukowego Historyków Klio.
Dla pierwszych trzech laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla pierwszych pięciu laureatów nagrody książkowe.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu kierować należy na adres klio@unipt.pl.