Kolędowanie w MOK

Strefa FM Sobota, 23 stycznia 201645
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd ”Kolęda Pieśnią Zgody”.
Kolędowanie w MOK

- Poziom był bardzo wysoki. Mieliśmy naprawdę trudne zadanie, by wyłonić najlepszych - powiedział w rozmowie z nami Zbigniew Fidos, członek jury. - Jestem przekonany, że kogoś swoim werdyktem skrzywdziliśmy, bo nie mogliśmy przyznać samych pierwszych miejsc - dodał Z. Fidos.

 

 

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury (w składzie Zbigniew Włodarczyk, Zbigniew Fidos, Michał Makagon) postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

 

kategoria Soliści - szkoły podstawowe I - III

I miejsce  - Partycja Makowska Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce – Aleksandra Pietras Studio Piosenki „SIMARE” w Piotrkowie Trybunalskim

II miejsce – Antonina Zając Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim

II miejsce – Julia Śmiechowicz MOK w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce – Maria Tręda Szkoła Podstawowa w Trzepnicy

III miejsce – Maja Jabłońska Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim

 

wyróżnienie – Inez Schindler Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim

wyróżnienie – Oliwier Szulc Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

wyróżnienie –Martyna Pękala Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

 

 

kategoria soliści - szkoły podstawowe IV - VI

I miejsce – Sandra Makowska Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

I miejsce – Aleksandra Wrona Szkoła Podstawowa nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim

II miejsce – Magdalena Kierasińska Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku

II miejsce – Natasza Bartłomiejczyk MOK w Sulejowie

III miejsce – Julia Stępień Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce – Karolina Ziętek Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce – Zuzanna Borowska Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim

 

wyróżnienie – Oliwia Piotrowska Szkoła Podstawowa w Niewiadowie

wyróżnienie – Alicja Kulbat Szkoła Podstawowa nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim

 

Kategoria Soliści  -  Szkoły Gimnazjalne

I miejsce – Maksymilian Miszczyk Klub 25 BKPOW w Nowym Glinniku

I miejsce – Julia Nykiś – Katolickie Gimnazjum Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi

 

II miejsce – Justyna Tomecka Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

II miejsce – Szymon Pietruszczak Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

 

III miejsce – Patrycja Suska Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim

III miejsce – Maja Korzeniowska Gimnazjum w Niewiadowie

III miejsce – Jakub Opaliński Gimnazjum w Szczercowie

 

kategoria soliści - szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Jakub Miszczyk Klub 25 BKPOW w Nowym Glinniku

II miejsce – Aleksandra Banasiak Klub 25 BKPOW w Nowym Glinniku

III miejsce – Katarzyna Szuba Klub 25 BKPOW w Nowym Glinniku

III miejsce – Marta Magnucka IV LO w Bełchatowie

wyróżnienie – Weronika Adamek Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 Piotrkowie Trybunalskim

 

kategoria zespoły

I miejsce – Duet „Karolina Derwisz i Dominika Smyła” Gimnazjum nr 3 w Radomsku

I miejsce – Zespół wokalny „EI FUEGO” Klub 25 BKPOW w Nowym Glinniku

III miejsce – Duet „Natasza i Borys” MOK w Sulejowie

 

wyróżnienie – Duet „Piotr Stobiecki i Kacper Harlejczyk” z Bełchatowa

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ZA ~ZA (Gość)16.02.2016 12:13

z zainteresowaniem przejrzałem wymianę emocji. Nikt jednak z kwestionujących decyzje jury ( z przycinkami do ich kompetencji), nie przytoczył argumentów. Przeczytałem tylko, że jakaś pani włożyła dużo pracy w przygotowanie dzieci, które ostatecznie nie były nagrodzone. Byłem na festiwalu i ciekaw jestem państwa opinii - kto konkretnie niesłusznie dostał nagrodę, kogo proponujecie w jego miejsce i dlaczego

00


Miłośnik disco polo ~Miłośnik disco polo (Gość)27.01.2016 01:30

Przy takich instruktorach i takim jury biedne dzieci nie mają szans na normalną zabawę z muzyką. Wyrosną na takich samych instruktorów i takich samych członków jury. Zgorzkniali obrażalscy. Ooo, przepraszam, seniorzy potrafią się tym bawić.

31


A.G. ~A.G. (Gość)26.01.2016 18:43

Ale ludziska to jednak wredne istoty... Pani Edyto ja tam jestem z Panią. Wiem ile pracy i serca wklada Pani w prace z dziecmi. Wiem jak moje dziecko pod Pani okiem się rozwinęło ...Pani kocha to co robi a dzieci Panią uwielbiają. Zawsze można na Panią liczyć choćby odnośnie przygotowania dziecka do występu gdzie nie reprezentuje SimaRe. Zawsze Pani służy radą i pomocą. Mało jest tak życzliwych osób. Ciesze się, że Pani to wszystko napisała. Może co niektórym otworzy to oczy. Złośliwymi komentarzami nie warto się przejmować a Pani życzę wszystkiego dobrego i wytrwałości w tym co Pani robi. A jest Pani profesjonalistką w każdym calu.

21


edyta woźniak ~edyta woźniak (Gość)24.01.2016 09:39

Dzień dobry. Po raz pierwszy miałam przyjemność wysłuchać niemalże wszystkich wykonawców na XI Wojewódzkim Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody” organizowanym w naszy mieście w tym roku po raz jedenasty. Ze szczególną uwagą słuchałam ostatnią grupę występujących, czyli zespoły i duety, ponieważ sama prowadzę zespoły wokalne dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta, a także dlatego, że moje zespoły z Piotrkowa nadały koloru tej części Festiwalu. Słuchając wykonań, a następnie werdyktów jury z przykrością stwierdzam, że Festiwal powinien nosić nazwę „Cudze chwalicie, Swego nie znacie”. Odnoszę to do fragmentu protokołu jury przyznającego nagrody i wyróżnienia w kategorii duety i zespoły. Nagrodzono młodych i zdolnych artystów z Bełchatowa, Radomska, Sulejowa, Tomaszowa, a pominięto młodych i zdolnych wykonawców z Piorkowa Tryb. Nie rozumiem werdyktu jury oceniającego właśnie duety i zespoły, chociaż jestem wykształconym muzykiem-wokalistą, nauczycielem muzyki oraz osobą pragnącą – z racji swojego wykształcenia – żeby dzieci śpiewały, grały, czyli po prostu muzykowały. Proszę organizatorów Festiwalu, aby w kolejnych jego edycjach w gronie jury znalazła się chociaż jedna osoba, która byłaby wykształconym wokalistą-wokalistką oraz osoba będącą instruktorem aktywnie prowadzącym zespoły wokalne, czy wokalno-instrumentalne, zwłaszcza dziecięce. Mam nadzieję, że ktoś taki mógbły inaczej spojrzeć na wykonania w Kategorii, gdzie występują i rozumiem, że są tak samo oceniane dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów, jak również młodzież licealna.
Pozdrawiam wszystkich wykonawców i instruktorów Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”
Edyta Woźniak

31


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)24.01.2016 14:59

Tomaszów artystami stoi , gratulacje dla tego miasta! Wstyd dla Piotrkowa , gdzie nauczyciele piosenki ?.Chyba że trzeba zapisać dziecko do profesjonalnego studia ??...Jeszcze raz szczere gratulacje dla Tomaszowa.

22


O. ~O. (Gość)25.01.2016 22:08

No tak. Nieźle to ukartował. Niczym mafia. Specjalnie tak regulamin skonstruował, żeby nikt z Piotrkowa nie wygrał, a w szczególności Sumare - taki przeszpiegły. Ludzie !! To jakiś tam regionalny festiwalik, przestańcie pluć jadem. Po prostu brać się do roboty i wystawiać dzieci na festiwale ogólnopolskie, tam na pewno posypią się nagrody - tam nie ma machlojek regulaminowych.

10


O. ~O. (Gość)25.01.2016 19:39

Ale to chyba nie jury ustala regulamin festiwalu. Mieszacie pojęcia malkontenci !!

02


igor ~igor (Gość)25.01.2016 20:47

a co to już w Piotrkowie zabrakło panu W. kolędników że sięga po Tomaszów i Radomsko. Co to za jury z własnego kręgu dlatego taki konkurs , a szkoda dzieci. Żeby konkurs był na poziomie to trzeba troszkę pracy Panie Zbyszku a nie po najmniejszej linii.

30


Zanzi ~Zanzi (Gość)24.01.2016 10:03

Pani Edyto, jeden z członków jury sam się przyznaje:

Cytuję:
Jestem przekonany że kogoś swoim werdyktem skrzywdziliśmy, bo nie mogliśmy przyznać samych pierwszych miejsc - dodał Z.Fidos

20


skrzydłami doświadczenia są porażki ~skrzydłami doświadczenia są porażki (Gość)25.01.2016 10:34

No i powstała mimochodem nowa nazwa festiwalu: "Kolęda Pieśnią Niezgody". To przykre, zważywszy, że kiedyś takiego podejścia do werdyktów (które zawsze w jakimś stopniu kogoś skrzywdzą przecież) - nie było. W czasie, kiedy jeszcze jako dziecko brałam udział w niezliczonych festiwalach, pomiędzy nami, uczestnikami, była jedynie zdrowa rywalizacja i koleżeństwo, czasem nawet przyjaźnie. Potem całe nasze 3-osobowe "podium" (każde z nas z zupełnie różnych szkół) mieszkało ( z wyboru) w jednym pokoju podczas wycieczek dość często fundowanych dla laureatów, a relacje pomiędzy nami były bardzo serdeczne. Teraz, już jako instruktor, kiedy widzę to zawiązywanie się "koalicji" instruktorów "przegranych" na danym konkursie przeciw "wygranym", wrogość uczestników wobec siebie, to odechciewa mi się brać udziału w takich imprezach, a radość z mniejszych lub, czasem, większych sukcesów często jest przyćmiona z powodu nieukrywanej niechęci instruktorów, którym akurat się nie powiodło. Nie chcę generalizować, ale tak się dość często zdarza, czego dowodem jest choćby dyskusja i dezaprobata dla werdyktu pod tym artykułem (żeby nie było - ja także nie jestem do końca usatysfakcjonowana wynikiem, ale nie poddaję w wątpliwość zasadności wyłonienia takich, a nie innych laureatów).
Ba, są i takie "orły", które, pomimo tego, że praktycznie ciągle wygrywają, to nie potrafią znieść tego, że oprócz nich sukcesy odnosi jeszcze ktoś inny. Panie R.B., Pan wie o kim i o czym ja mówię...

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat