Instytucje chcą zwiększyć efektywność współdziałania, by jeszcze lepiej pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – w zakresie ubóstwa i bezpieczeństwa. Strony porozumienia zobowiązały się do bezzwłocznego informowania o potrzebie podjęcia interwencji kuratora, dzielnicowego, czy pracownika socjalnego. - Chcemy wyeliminować przyczyny, które tworzą patologie – zaznaczył inspektor Dariusz Walichnowski, komendant piotrkowskiej policji.
- Realizując projekt Trakt Wielu Kultur podjęliśmy się już rewitalizacji miasta, zarówno pod względem architektonicznym, jak i społecznym. Projekt ten będzie niejako dopełnieniem naszych wcześniejszych działań – zaznaczył prezydent Krzysztof Chojniak. - Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie badań wśród kuratorów, dzielnicowych i pracowników socjalnych. Po analizie otrzymanych wyników będziemy mogli wskazać mocne i słabe strony oraz płaszczyzny współpracy i działania, które należy poprawić i udoskonalić – wyjaśnił prezydent.
Za badania oraz ich analizę odpowiadać będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego.
- Nauka nie jest dla samej nauki, ale nauka jest dla ludzi. To będzie idealny przykład tej zależności. Będziemy starali się, aby nasza praca i analiza badań, jakie wykonamy mogły realnie wpłynąć na życie mieszkańców naszego miasta – podkreślił prof. UJK dr hab. Zygmunt Matuszak.