Pracownię sfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu edukacyjnego Filmoteka Szkolna.
- Będziemy zapraszać na projekcje nauczycieli z innych szkół wraz z podopiecznymi. Planuję też dyskusje, debaty. To wynika z zakresu moich zobowiązań jako lokalnego lidera filmoteki szkolnej. Mam szkolić nauczycieli, zachęcać ich do edukacji filmowej, popularyzować program filmoteki szkolnej. Ta pracownia będzie wykorzystana nie tylko przez uczniów mojej szkoły - zapowiada Aleksandra Kędra, polonista z I LO, a zarazem lider filmoteki szkolnej w województwie łódzkim.
Dyrektor I LO Renata Kosela nie kryje satysfakcji, że pracownia powstała właśnie w jej szkole.
- To dla nas bardzo ważne. W Polsce jest siedem takich pracowni. Docelowo ma być 16 - mówi dyrektor. - To przede wszystkim wyróżnienie dla pani Aleksandry Kędry, za propagowanie edukacji filmowej wśród młodzieży od wielu, wielu lat – dodaje.
A Aleksandra Kędra właśnie pracuje nad kolejnymi Dniami Kina, które zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsze atrakcje już pod koniec lutego.
- Zapraszam gorąco wszystkich na dziesiąte, jubileuszowe Dni Kina, które mają bardzo bogaty program. Oprócz tradycyjnych elementów czyli konkursu wiedzy o filmie, konkursu na etiudę filmową, warsztatów filmoznawczych będzie również filmowa gra miejska pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech”, planujemy konferencję filmoznawczą dla nauczycieli. Jak zawsze zapraszamy na uroczysty finał. W tym roku z udziałem Jerzego Stuhra, który jest bohaterem tegorocznego święta kina – mówi
Dni Kina organizowane są wspólnie z Miejskim Domem Kultury. Na stronie MDK i I LO można znaleźć szczegółowy program.