metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
mej ~mej (Gość)02.06.2014 11:15

A "pan" winiarski nie dorósł do bycia radnym.

92


ech ~ech (Gość)02.06.2014 11:31

Za PRL-u były kioski z piwem i nikomu to nie przeszkadzało.PIWO można było spokojnie pić na ulicy ,w parku ,czy nad wodą.

52


piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)02.06.2014 11:32

Ale głupotami się zajmują a jak z bezpieczeństwem na co dzień gdy nie ma imprez a ludzie i tak kupują alkohol. Panowie kończcie wstydu oszczędźcie, zajmijcie się ważniejszymi sprawami dla mieszkańców a szczególnie brakiem ośrodków rekreacyjnych bo wszędzie jest tak ciasno że rezygnujemy z przebywania na basenach, siłowniach: przykład niedziela godz. 12 na Belzackiej 40 osób , na Próchnika 25 i jak tu pływać? bo do taplania we wodzie mam wannę.

62


F2q F2qranga02.06.2014 11:51

Panie Winiarski.Nie można spożywać alkoholu w miejscach publicznych,co nie przeszkadza w zobaczeniu całej masy napitych ludzi codziennie w różnych częściach miasta. A czy pan W. to nie ten sam ,któremu przeszkadzały golasy pod prysznicem?

52


luzik luzikranga02.06.2014 12:19

A kto sprawdzi, w jakim trybie, komu i za ile miasto udostępniło teren Rynku Trybunalskiego. Knajpiarze zajęli 1/3 Rynku - ciekawe ile z tego tytułu wpływa do kasy miasta.

61


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)02.06.2014 12:20

Cytuję:
Radny Rady Miasta uważa, że piotrkowianie nie dojrzeli do tego, aby publicznie pić alkohol.


Ale pewnie uważa, że dojrzeli do tego, by świadomie wybierać na radnych osoby jego pokroju...
Dlaczego w ogóle samo spożywanie napojów alkoholowych w miejscach publicznych ma być karalne? Takie napoje są przecież legalnie w sprzedaży, a proces picia jest przecież naturalną czynnością fizjologiczną (i to z tych "niewstydliwych"!). Wypisywanie mandatów za samo to, że ktoś sobie pije piwko w parku ma chyba wyłącznie na celu nabijanie kasy.
Karalne powinno być chuligaństwo, wszczynanie burd, wandalizm czy zaczepianie przechodniów. Wymieniam te przykłady, bo mogą się one wiązać ze stanem nietrzeźwości, ale wcale nie muszą. Wszystko to można robić również na trzeźwo. Jeśli ktoś tylko sobie pije, to komu on wadzi? Czyż to nie jest tak, że karze się za samą możliwość popełnienia przestępstwa (chodzi o przykłady, które wymieniłem wcześniej, a których dopuszczają się często osoby nietrzeźwe)? Czyż to nie nawiązuje skojarzeń z orwellowską myślozbrodnią? Czy taki, który pije piwo publicznie budzi większe zgorszenie, niż taki nawalony w trzy dupy, który wyszedł z knajpy czy domowej imprezy?
Jakie logiczne uzasadnienie ma ten zakaz?

"ech" napisał(a):
Za PRL-u były kioski z piwem i nikomu to nie przeszkadzało.PIWO można było spokojnie pić na ulicy ,w parku ,czy nad wodą.


Ano widzisz. Ale podobno to tamto państwo było totalitarne, a obecne jest wolne. Podobno.

72


ddd ~ddd (Gość)02.06.2014 12:21

To najlepszy dowód, że żyjemy w państwie totalitarnym. Jakim prawem urzędas ma mi mówić czy dorosłem do picia i czy mogę się napić? Wy nie dojrzeliście do rządzenia panie urzędasie.

112


obiektywny ~obiektywny (Gość)02.06.2014 12:52

"mej" napisał(a):
A "pan" winiarski nie dorósł do bycia radnym.


Pana radnego tata był radnym, pan radny jest radnym a brat pan radnego pracuje w biurze rady miasta. To chyba cała rodzina dorosłą do bycia samorządowcami.

34


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)02.06.2014 13:04

1) Kultura i sposób picia zależy tylko i wyłącznie od pijącego. To człowiek i jego wychowanie decyduje, jak będzie wyglądała konsumpcja.
2) Na wszystkich piknikach i jarmarkach - alkohol w symbolicznej ilości jest dostępny. Np. piknik świąteczny w Krakowie - grzaniec w kubeczkach sprzedawany jest z kiosku stylizowanego na beczkę.
3) Należy dać Piotrkowianom szansę. Może okażą się kulturalni. Wątpię, aby na imprezę przyszli masowo menele. Oni raczej nie będą kupować alkoholu na jarmarku. Za drogo dla nich. Zatem - dlaczego zabraniać innym kulturalnym?
4) Alkohol i tak będzie pity, pomimo wszelkich zakazów.
5) Menele i tak będą walili tanie wino w bramie.
6) ZAMIAST NORMALNYM BRONIC, LEPIEJ POMYŚLEĆ O SPOSOBIE NA USUNIĘCIE ŻULI Z TERENU IMPREZY.
7) Radny jest godzien jedynie pastować mi buty, a nie oceniać - co ja mogę, a co nie.

63


popieram ~popieram (Gość)02.06.2014 13:32

"piotrkowianka" napisał(a):
~piotrkowianka (Gość)2 godziny temu, 11:32Ale głupotami się zajmują a jak z bezpieczeństwem na co dzień gdy nie ma imprez a ludzie i tak kupują alkohol. Panowie kończcie wstydu oszczędźcie, zajmijcie się ważniejszymi sprawami dla mieszkańców a szczególnie brakiem ośrodków rekreacyjnych bo wszędzie jest tak ciasno że rezygnujemy z przebywania na basenach, siłowniach: przykład niedziela godz. 12 na Belzackiej 40 osób , na Próchnika 25 i jak tu pływać? bo do taplania we wodzie mam wannę.


Popieram, popieram, popieram ,święta prawda.

61


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat