metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
luzik luzikranga19.05.2014 19:09

"taki-jeden" napisał(a):
uważam, że niebo jest przeznaczone dla wątpiących


Jestem pewien, że kiedyś się spotkamy twarzą w twarz - ja też należę do tych wątpiących...
W swej wypowiedzi zmierzałem do tego, że my, zwykli ludzie, nie powinniśmy oddawać wszystkiego w ręce artystów, nie mówiąc już o artystycznych rzemieślnikach. Uważam, że człowiek nie ma prawa rezygnować z samodzielnego poznawania rzeczywistości i samodzielnych prób jej zrozumienienia. Tu inicjatywa powinna być zawsze w naszych rękach. Człowiek, który rezygnuje z tego przywileju rezygnuje - moim zdaniem - także z własnej podmiotowości.
Jest to tym bardziej ważne, że artysta, któremu pozwolimy myśleć i poszukiwać sensu w naszym imieniu może w tym wszystkim kierować się zupełnie czym innym niż nasze potrzeby, nie mówiąc już o prawdzie.
I nie wydaje mi się, żeby każdy przypadek, w którym coś mi się najzwyczajniej nie podoba zrzucać na karb braku odpowiedniej wiedzy, która pozwalałaby "zrozumieć".

10


taki jeden taki jedenranga19.05.2014 19:12

@ Al Bundy:
Pytanie retoryczne :)
Co do Twojego podejścia do psycho-terroryzmu w pełni je podzielam: nie miałem najmniejszych wyrzutów sumienia z powodu mojej reakcji i jej konsekwencji. A do jakich wniosków doszli inni widzowie? W tamtym momencie próbowali powstrzymać autoagresję performera poddając się szantażowi Naiwny altruizm? Nie wiem:)
Myślę jednak, że choćby kilkoro z nich wraca myślą do tamtego wieczoru, może z czasem, bogatsi o kolejne życiowe doświadczenia, odczytując sytuację w zupełnie inny sposób?
Jednego jestem pewien: w przyszłości będą dostrzegać analogie różnych życiowych sytuacji i tego właśnie zdarzenia.

Komentarz był edytowany przez autora: 19.05.2014 19:13

10


taki jeden taki jedenranga19.05.2014 19:19

"luzik" napisał(a):
I nie wydaje mi się, żeby każdy przypadek, w którym coś mi się najzwyczajniej nie podoba zrzucać na karb braku odpowiedniej wiedzy, która pozwalałaby "zrozumieć".


I masz rację! Pełna zgoda: jeśli mi się coś "nie podoba" - to po prostu mi się "nie podoba". Nie trafia w moje gusta i już.
Ale ja pisałem o tym, że

Cytuję:
jeżeli czegoś nie rozumiem, nie mówię o tym "gniot, gówno, grafomania", ale myślę, czy aby czasem nie wiem zbyt mało, żeby po prostu zrozumieć.


To są proste relacje:
1. Rozumiem - podoba się
2. Rozumiem - nie podoba się
3. Nie rozumiem - ??? Nie wiem...

21


bodzio bodzioranga23.05.2014 23:42

Zgadzam się, tragedia niestety....
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/serwisy/8024/bez-sciemniania-wenecja-trybunalska,2283042,t,id.html
Jestem b. zawiedziony poziomem tegorocznych Interakcji. Takie to wszystko było ugrzecznione, ulizane, żadnego "mocnego" akcentu. Nie było na czym oka zawiesić! Kiedyś to były Interakcje. Artyści pokazywali gołe zadki i gołe penisy, artystki pokazywały waginy w całej swojej krasie, pedały tańczyły na golasa jeden z drugim potrącając się zalotnie fujarkami. A 2 lata temu to artystka (chorobliwie otyła) z Niemiec rozebrała się do rosołu i zawiesiła na jakichś sznurkach. Oj było na co popatrzeć! Ona pokazała tyle fałd skórnych, że nie wiadomo było, która z tych fałd to wagina!
Widzowie zgadywali, ale żaden nie zgadł! Najbliższy prawdy był widz który pokazał waginę, a to był tyłek jak się okazało później!
Oj było na co popatrzeć! A w tym roku - nic! Lichota, marnota, grafomaństwo, nie tego oczekiwałem! Upadek sztuki całkowity!
Co to teraz będzie, co będzie?

30


tutaj tutajranga24.05.2014 00:25

Bodzio, idź spać. Dobranoc. Maria

13


sybilla ~sybilla (Gość)24.05.2014 03:00

"bodzio" napisał(a):

Racja. Ci twórcy wraz ze swoimi dziełami sztuki kwalifikują się do Bełchatowa najlepiej do Kochanówka lub Tworków.

30


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat