Artykuły do tagu: wzrok

Jak laserowa korekcja wzroku zmieniła życie: Historie pacjentów
Laserowa korekcja wzroku to zabieg okulistyczny, który przywraca komfort życia osobom w różnym wieku. Z możliwości współczesnej chirurgii refrakcyjnej korzystają mężczyźni, jak i kobiety. Poznaj historie pacjentów, którzy poddali się laserowej korekcji wzroku. Sprawdź, jakie zmiany zaszły w ich życiu dzięki temu powszechnie wykonywanemu zabiegowi!
Bezpłatne badania wzroku w Piotrkowie
Ponad tysiąc opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Bezpłatne badania, modele światowych marek oraz porady stylisty – to wszystko w jednym miejscu. Pracownia Optyczna w Piotrkowie zaprasza!
Został okaleczony przed laty. Teraz ma szansę odzyskać zdrowie
Pan Sylwester wiele lat temu uczestniczył w wypadku samochodowym, który diametralnie zmienił jego życie. Pracując jako zawodowy kierowca ciężarówki, jechał do Danii. Niestety kurs nie został dokończony. Mężczyzna trafił od niemieckiego szpitala, a tam okazało się, że obrażenia są naprawdę poważne. Wskutek tego zdarzenia stracił między innymi wzrok w prawym oku. Teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu i nadzieja na jego odzyskanie oraz na powrót do ukochanego zawodu.
Wielkie Badanie Wzroku: Polacy źle oceniają stan swojego wzroku, a po zakupie okularów wzrasta ich komfort życia
Z roku na rok rośnie odsetek Polaków źle oceniających stan swojego wzroku, a co trzecia osoba „zawsze” lub „często” widzi niewyraźnie – alarmuje Vision Express, prezentując wyniki najnowszego ogólnopolskiego „Wielkiego Badania Wzroku” [1]. Jednocześnie marka zwraca uwagę, że Polacy po zastosowaniu korekcji wzroku odczuwają większy komfort życia.
Wielkie Badanie Wzroku - coraz więcej Polaków ze stwierdzoną wadą lub chorobą oczu
Co czwarty Polak źle ocenia stan zdrowia swojego wzroku. Odsetek osób, które mają stwierdzoną wadę lub chorobę oczu wynosi już 54 proc., a najwięcej z nich cierpi na krótkowzroczność - takie alarmujące dane przynosi badanie przeprowadzone na zlecenie Vision Express w ramach akcji „Wielkiego Badania Wzroku” [1].
Co trzecie dziecko w Polsce skarży się na pogorszenie wzroku. Warto temu zaradzić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem
Druga połowa sierpnia to dla wielu dzieci i rodziców czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Warto pamiętać, że podręczniki i przybory nie wystarczą do sprawnej nauki. Zadbać trzeba również o dobry wzrok, zwłaszcza że w ciągu minionego roku co trzecie dziecko skarżyło się na pogorszenie widzenia. Jednocześnie aż 29% uczniów nie było w tym czasie na badaniu wzroku. Tymczasem nawet niewielkie upośledzenie wzroku może poważnie utrudniać prawidłowy rozwój.
Dzieci widzą więcej niż dorośli
Dzieci poniżej 7. miesiąca życia potrafią dostrzec obrazy, których nie widzą starsze dzieci i osoby dorosłe. Dzieje się tak w wyniku niewykształcenia się u nich tzw. maskowania wstecznego, które pojawia się później, wraz z rozwojem człowieka - wynika z badań naukowców z Chuo University i Japan Women’s University.
Ruszyła specjalna edycja Wielkiego Badania Wzroku - sprawdź w jakiej formie po lockdownie jest twój wzrok
Wzrok bywa nazywany królem zmysłów. Za jego pomocą dociera do nas ponad 80 proc. informacji o otaczającym świecie. Mimo to, Polacy niewystarczająco dbają o dobre widzenie na co dzień, szczególnie w trakcie pandemii. Wyniki lutowego badania ankietowanego na zlecenie Vision Express pokazały, że blisko co trzeci pytany z jej powodu zrezygnował z badań specjalistycznych [1]. Najbliższe tygodnie to szansa, by nadrobić zaległości – do końca czerwca we wszystkich salonach Vision Express trwa specjalna, letnia edycja Wielkiego Badania Wzroku.
Ślady demencji w siatkówce
Zmiany obserwowane w siatkówce oka mogą odzwierciedlać zmiany zachodzące w mózgu nawet na wczesnym etapie rozwoju demencji – wykazały nowe amerykańskie badania.
Jak dobrać soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe stanowią niemal niewidoczną gołym okiem pomoc dla osób, które cierpią na większe lub mniejsze wady wzroku. Dzięki nim wyraźne widzenie nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy też korzystać z nie zawsze wygodnych okularów, które nie za dobrze nadają się na przykład podczas uprawiania sportu. Dziś zajmiemy się tym, w jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat