Jedynie dwie pamiątkowe tablice w kruchcie kościoła św. Jacka i św. Doroty oraz kilka kwater na piotrkowskim cmentarzu wojskowym przypominają mieszkańcom naszego miasta wydarzenia z wojny polsko-bolszewickiej. Niewiele nad Strawą ocalało pamiątek z wydarzeń 1920 roku…
Nieruchomość przy Batorego 10 przypomina dziś Puszczę Białowieską. Budynków już prawie nie widać wśród drzew, traw i krzaków. Miasto właśnie przygotowuje kolejny, trzeci już przetarg na sprzedaż obiektów po GKS Piotrcovii.
Przez trzy dni (13-15 VIII) w Sulejowie będą odbywać się imprezy: Gala Boksu, Festiwal Disco Polo i Biesiada Średniowieczna. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji na pewno nie zabraknie.
Dokładnie o godz. 17.00 w mieście zawyły syreny. Ci, którzy chcieli uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadzili się w poniedziałek na Placu Kościuszki.
Powstanie Warszawskie to nie tylko bardzo ważny moment w historii Polski, wspomnienia, czy spory o jego sens. Od kilku lat to także produkty, by nie powiedzieć wręcz gadżety.
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
1 sierpnia obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w naszym mieście odbędzie się II Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
Można było zobaczyć pokaz fechtunku, postrzelać z łuku, zasiąść na królewskim tronie, a nawet stracić głowę dla ukochanej. Takie atrakcje dostępne były w minioną sobotę w Zamku w Piotrkowie w ramach letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą.
W sobotę (23.07) odbyła się premiera trzeciej części pokazu „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”.
Od lat w Polsce, szczególnie po ostatnich wydarzeniach w Turcji czy we Francji, trwa dyskusja na temat powrotu kary śmierci. Przypomnijmy, że z Piotrkowem związani są dwaj słynni zabójcy końca PRL-u: Henryk Moruś i Mariusz Trynkiewicz.