Kolejne 1,8 mln zł przekazała Rada Powiatu Piotrkowskiego na rzecz Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) na pierwszej Sesji w 2023 r. To kolejne środki finansowe przeznaczone na jego rzecz w ostatnim czasie. Ponadto, zaakceptowana została treść porozumienia przedstawionego przez Zarząd Województwa Łódzkiego, dotyczącego przekazania świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii, realizowanych przez PCMD, na rzecz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW).
Wciąż niepewny jest dalszy los oddziałów ginekologiczno-położniczego, pediatrycznego i neonatologicznego w Piotrkowie. W czwartkowe popołudnie komunikat w tej sprawie wydał Urząd Marszałkowski, dzień później odpowiedzieli przedstawiciele starostwa.
W okresie minionych Świąt Bożego Narodzenia, z uwagi na uporczywe objawy przeziębienia i grypy, do specjalistów podczas nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Piotrkowie, zgłosiła się rekordowo duża liczba osób. Szpital wojewódzki przy ul. Rakowskiej odwiedziły w tym czasie setki osób.
Od piątku 23 grudnia od godziny 18:00 do wtorku 27 grudnia do godziny 8:00 POZ nie pracują. W razie zachorowania musimy więc skorzystać z porad medyków z punktów nocnej pomocy. W Łodzi jest siedem takich punktów m.in. punkt przy ulicy Rewolucji 1905 roku prowadzony przez CSK, gdzie pracują pediatrzy. Możemy skorzystać z dowolnego punktu pomocy, który jest najbliżej nas – nie obowiązuje rejonizacja.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika rozpoczyna się jedna z największych inwestycji w historii tej placówki. W czwartek podpisano umowę na kompleksową termomodernizację budynku szpitala. Inwestycja bezie kosztować ponad 20 mln złotych.
Ogromne kolejki w aptekach, wypełnione po brzegi przychodnie, masa nieobecności w szkołach i puste sale przedszkolne - tak wygląda rzeczywistość w Piotrkowie i regionie od kilku dni. Chorujemy na potęgę, potwierdzają to także dane statystyczne.
Łódzki oddział NFZ ogłosił drugi konkurs na realizację w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz pediatrii. Chodzi o przejęcie oddziałów, które z końcem stycznia zlikwidowane zostaną w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
Samodzielny Szpital Wojewódzki zakończył kolejne inwestycje, dzięki którym poprawia się komfort leczenia pacjentów. W czwartkowy poranek odbyło się uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń.
Posłowie Lewicy chcą ograniczyć finansowanie mediów publicznych i zapowiadają zgłoszenie poprawki do projektu budżetu państwa. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na oddłużanie szpitali.
Czy w Piotrkowie może od 1 lutego 2023 roku zabraknąć porodówki? Sytuacja wciąż jest niepewna. NFZ co prawda ogłosił konkursy na świadczenia tych usług medycznych, ale... na razie nikt się nie zgłosił.