Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim jest w trakcie finalizowania rozmów z prywatnym inwestorem. Centrum miałoby powstać w ekspresowym tempie, bo już we wrześniu 2014 roku.
Kilka dni temu na jednym z piotrkowskich skwerów spotkała się grupa ludzi. Pili alkohol, zachowywali się coraz bardziej agresywnie, zaczepiali przechodniów. Dlaczego nikt nie zareagował? Dlaczego nikt nie zadzwonił na policję? Może wtedy nie doszłoby do gwałtu na jednej z uczestniczek libacji.
Jeszcze przed wejściem ustawy śmieciowej w życie nowi właściciele odpadów komunalnych obawiali się, że notoryczni dłużnicy nie będą płacić kolejnego podatku. Po pierwszych wpłatach widać, że ich obawy były wielce uzasadnione.
Trzy piotrkowskie spółdzielnie mieszkaniowe – “Karusia”, “Barbórka” i Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa nadal nie przyjmują opłat za śmieci od swoich mieszkańców, twierdząc, że to obowiązek miasta.
Wszystko wskazuje, że będzie to możliwe już w przyszłym roku. Warunek pierwszy? Trzeba mieć auto o napędzie elektrycznym. Drugi – jeśli podpisane niedawno porozumienie między samorządami Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, Bełchatowa, powiatu bełchatowskiego i przedstawicielami biznesu dojdzie do skutku.
Dziś przed magistratem, w przerwie pomiędzy obradami sesji Rady Miasta, kilkadziesiąt osób agitowało przeciwko referendum, które ma się odbyć w Piotrkowie 15 września.
Obrady piotrkowskiej Rady Miasta rozpoczęły się od mocnego akcentu. Na sali pojawiła się grupa osób w maskach z twarzami prezydenta Chojniaka i dyrektora OSIR-u Leszka Heinzla.
Przez błędy urzędników Piotrków stracił część dotacji na oczyszczalnię ścieków.
W czwartek (22 sierpnia) około godziny 12.10 w miejscowości Młoszów gm. Wolbórz doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki.
Ile mieszkańcy bloków zapłacą za odbiór śmieci...? Tych, za które spółdzielnie nie chcą przyjmować opłat? Wiele wskazuje na to, że będą musieli płacić tak, jak za śmieci niesegregowane.