Piotrkowski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znów przyjmuje interesantów. Jednak rolnicy mogą na razie korzystać tylko z części usług Agencji. Biura powiatowe mogą bowiem obsługiwać tylko sprawy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt.
Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.
Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Po dwumiesięcznej przerwie w przyjmowaniu gości i realizowaniu zamówień tylko na wynos lub dowóz większość piotrkowskich lokali gastronomicznych jest ponownie otwarta. Było to możliwe dzięki zniesieniu kolejnych rządowych obostrzeń od 18 maja. Liczni restauratorzy wykorzystali przerwę w funkcjonowaniu na odnowienie i wyremontowanie lokali, a w ostatnich dniach na dostosowanie się do nowych norm sanitarnych. Niektóre ogródki już są gotowe i czekają na gości, w części lokali jednak wciąż trwa ich budowa oraz ostatnie prace wewnątrz. Wszyscy zapowiadają pełną gotowość do końca maja. Sprawdziliśmy jakie zmiany musiała wdrożyć branża gastronomiczna.
Wiaty i przystanki autobusowe w Rozprzy są już jak nowe. Część z nich została odmalowana, a ze wszystkich usunięto śmieci, po czym całość została zdezynfekowana.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
Spodnie to obowiązkowy element w każdej damskiej szafie. Jakie jednak wybrać na wiosnę? Które fasony spodni będą najmodniejsze w najbliższym sezonie? Sprawdźmy, jakie stylizacje stworzymy na podstawie wybranych modeli.
Umowa na finansowanie budowy kładki nad Pilicą w Sulejowie została podpisana. 2,5 miliona złotych na ten cel przeznaczył Sejmik Województwa Łódzkiego.
W ostatnich latach Dominik Furman jest najgroźniejszą bronią Wisły Płock. Pomocnik i kapitan zespołu sezon po sezonie okazuje się najlepszym piłkarzem “Nafciarzy”. Nic więc dziwnego, że klub nie chciałby się z nim rozstawać, jednak wiele wskazuje na to, że przed nami ostatnie dwa miesiące podziwiania “Furmiego” w niebiesko-białej koszulce. Szanse na przedłużenie wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu nie są duże i kibice powoli szykują się na życie bez dotychczasowego lidera drużyny.
W związku z przywróceniem w szpitalach planowych operacji pilnie potrzebna jest krew. Pożądane są wszystkie grupy. Podzielenie się tym cennym darem w czasie epidemii koronawirusa nie grozi zakażeniem się.