Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” od lipca pod numerem 600 100 260 prowadzi telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei (projekt współfinansowany przez MSWiA). W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17. roku życia. Teraz w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być tego różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.
Policja zatrzymała dwóch nastoletnich mieszkańców Tomaszowa podejrzewanych o kilkanaście włamań do komórek lokatorskich i altanek działkowych. Ponadto młodszy był poszukiwany do osadzenia w zakładzie poprawczym i posiadał blisko 30 gramów narkotyków.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek w przedszkolu w miejscowości Parzniewice w gminie Wola Krzysztoporska. Do placówki drogą mailową wpłynęła informacja, że w budynku znajdują się niebezpieczne chemikalia.
Inspektor Karol Mielczarek, komendant policji z Pajęczna, jadąc ulicą tysiąclecia w Radomsku, zauważył trzech mężczyzn, którzy kopali swoja ofiarę. Podjął interwencję i zatrzymał dwóch agresorów.
W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u osoby pełniącej obowiązki pomocy nauczyciela, uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piotrkowie 12, 13 i 16 listopada będą realizować nauczanie w formie zdalnej.
W tym roku Narodowe Święto Niepodległości mieszkańcy gminy obchodzili znacznie skromniej. Przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty przed pomnikiem w Woli Krzysztoporskiej.
Ponowne otwarcie restauracji, siłowni i hoteli niesie ze sobą największe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston w badaniu opublikowanym w magazynie "Nature".
Panująca pandemia spowodowała, że obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju przybrały charakter symboliczny. Podobnie było w gminie Moszczenica, gdzie w kilku miejscach upamiętniono 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przedstawiciele władz miasta wczesnym porankiem złożyli tradycyjne wieńce pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, aby uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Później w tym samym miejscu złożył starosta piotrkowski. Wieczorem będzie można podziwiać specjalne iluminacje na niektórych budynkach publicznych.
W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.