Wielkanoc to czas, w którym odwiedzamy naszych najbliższych, często tych którzy mieszkają daleko od nas. To również okres, który poświęcamy na odpoczynek, wyjeżdżając na urlopy. Policjanci apelują, byśmy pamiętali o bezpieczeństwie. Sami także będą sprawdzać, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Na pytania dotyczące zasad rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników, odpowiedzą pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Kolejny już raz Rynek Trybunalski stał się miejscem protestu piotrkowian. Tym razem sprzeciw dotyczył przepisów, które sprawiły, że w Pszczynie zmarła matka, której lekarze nie usunęli ciąży. Kobieta dostała wstrząsu septycznego po tym, jak w jej łonie umierało kilkumiesięczne dziecko. Lekarze nie przystąpili do udzielania jej pomocy, ale czekali na obumarcie płodu.
Piotrkowscy policjanci w 2020 roku odnotowali 14 wypadków drogowych w rejonie przejść dla pieszych, w wyniku których 3 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 12 osób zostało rannych, a także 4 kolizje drogowe z udziałem pieszych w rejonie przejścia dla pieszych. W 2021 roku (do 5 września) policjanci na terenie miasta i powiatu odnotowali 7 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w rejonie przejść. W wyniku tych zdarzeń śmierć na miejscu poniosła 1 osoba, a 5 zostało rannych. W powyższym okresie mundurowi przeprowadzili 2 interwencje dotyczące kolizji drogowych z udziałem pieszych w rejonie przejść dla pieszych.
Podczas wakacji policjanci odnotowali ponad 5 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło 479 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Są to dane lepsze niż w poprzednich latach, jednak nie oznacza to, że zabrakło tragicznych zdarzeń, których ofiary znalazły się w tej smutnej statystyce.
Przybywa osób, które chciałyby powrotu niedziel handlowych. Mimo to nad handlowcami i ich klientami wciąż wisi groźba zaostrzenia obecnych przepisów - pisze "Rzeczpospolita" we wtorek.
Z okazji przypadającego 25 lipca Dnia Bezpiecznego Kierowcy, policja przypomina, że znajomość i przestrzeganie przepisów, kultura jazdy i wzajemny szacunek mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Wysokość składki OC uzależniona od liczby punktów karnych; kasowanie punktów po upływie 2 lat, a także zaostrzenie kar m.in. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu - to tylko niektóre założenia zmian w zakresie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, które przyjęła we wtorek rada ministrów.
Pierwszeństwo pieszych wchodzących na przejście przed każdym pojazdem z wyjątkiem tramwaju, zakaz tzw. jazdy na zderzak i ujednolicenie prędkości w terenie zabudowanym niezależnie od pory dnia - to efekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać we wtorek.
Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, którego treść została przekazana niedawno opinii publicznej, budzi kontrowersje. Nie wszyscy są zwolennikami zmian jakie miałyby w jej myśl nastąpić, ale są i tacy, którzy uważają, że zawarte propozycje są korzystne. Wśród zarzutów, pojawiają się m.in. obawy o to, czy niektóre jednostki, przez wprowadzenie nowego dokumentu, nie będą musiały zakończyć swojej działalności.