Czy mieszkańcy Piotrkowa jeżdżą lepiej niż kierowcy z powiatu piotrkowskiego? A może to kierowcy posiadający początek rejestracji oznaczony literami "EP" są mniej wprawnymi użytkownikami dróg niż ci z "EPI"? Jak radzimy sobie "za kółkiem" w porównaniu z mieszkańcami sąsiednich powiatów?
58-latek, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej 716 pomiędzy Rakowem a Moszczenicą.
Ciągnik rolniczy wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na drodze w Proszeniu w gminie Wolbórz.
W piątek przed południem na drodze krajowej nr 91 w Longinówce zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka.
Przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim nie mają wątpliwości, że kwestią czasu jest wyznaczenie w powiecie piotrkowskim ochronnej (żółtej) strefy zagrożenia wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. To między innymi w związku ze znalezieniem na granicy powiatów przysuskiego (południowo-zachodnia część województwa mazowieckiego) i opoczyńskiego padłego dzika chorego na ASF.
Czterdziestoletni mężczyzna prowadził auto, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Swoim volkswagenem uderzył w auto policjanta.
Składowisko płynnych odpadów w beczkach i pojemnikach typu mauser odkryła Straż Gminna w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zatrzymano dwie osoby.
Na granicy powiatów przysuskiego (południowo-zachodnia część województwa mazowieckiego) i opoczyńskiego w Łódzkiem znaleziono padłego dzika. Wykonano próby w kierunku ASF, wynik okazał się dodatni. Co to oznacza dla rolników z powiatu piotrkowskiego?
Trzy akcje zbiórki krwi odbędą się w lutym w naszym regionie. Pierwsza już w niedzielę (2.02) przy kościele parafialnym w Ręcznie przy ul. Głównej 19, gdzie w godz. 9.00 - 12.00 krew będzie można oddawać w ambulansie.
Jakie jest zagrożenie ASF-em dla naszego regionu i w jakim kierunku powinno rozwijać się polskie rolnictwo? Na te tematy debatowali we wtorek (28 stycznia) członkowie Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. W dyskusji uczestniczyli również przedstawiciele rolników, inspekcji weterynaryjnych oraz poseł PiS Robert Telus, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przedstawił założenia najnowszej specustawy. Jej zapisy mają rozszerzyć uprawnienia służb mundurowych związanych z odstrzałem dzików.