Bez względu na to, czy szukasz elektryzującego, weekendowego wypadu, czy bardziej leniwego i spokojnego pobytu, piękno Europy polega na tym, że przemieszczanie się między miastami oferującymi różne wrażenia jest bardzo proste. Więc w takim razie, które z nich wybrać, skoro możliwości jest tak wiele?
Trzech Imigrantów z Afganistanu podróżowało w naczepie tira, który przewoził sprzęt gospodarstwa domowego. Mężczyźni ukryli się za lodówkami. Ich podróż zakończyła się w Piotrkowie, gdzie rozładowano towar.
Czy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej i głośny bon turystyczny uratowały branżę turystyczną? W minione wakacje nadmorskie kurorty i górskie miejscowości wypoczynkowe rzeczywiście tętniły życiem, a media donosiły o zawrotnych cenach w hotelach i restauracjach. Można było odnieść wrażenie, że sektor turystyczny nie ma powodów do narzekania. Czy to rzeczywisty obraz całej branży? Jaki jest stan turystyki w Piotrkowie i naszym regionie? O sytuację po sezonie wakacyjnym w cieniu koronawirusa zapytaliśmy przedstawicieli sektora turystycznego.
Przewoził pasażerów na linii regularnej bez wymaganego zezwolenia. Poza tym kierowca nie wydawał biletów, a pojazd nie posiadał tablic kierunkowych.
Samolot jest najbezpieczniejszym środkiem komunikacji zbiorowej. Bezpieczniejszym niż pociąg i autokar. Kabiny samolotów wyposażone są w filtry HEPA, a powietrze wymieniane co trzy minuty.
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.
Branża turystyczna jako pierwsza ucierpiała na epidemii koronawirusa i najprawdopodobniej jako ostatnia będzie obrabiać straty. Domowa kwarantanna, izolacja oraz inne rządowe obostrzenia sprawiają, że coraz częściej myślimy o wakacyjnych wyjazdach. Co ważne, w grę wchodzi także urlop za granicą.
Coraz częściej podróżujemy nie tylko po całej Europie, ale i świecie. Jest wynikiem podróży zarówno o charakterze wakacyjnym, jak i zarobkowym. Zwłaszcza te ostanie stały się bardzo popularne. Polacy i Polki często żyją rozdarci pomiędzy dwoma państwami - pracują za granicą, ale rodzinę mają nad Wisłą i Odrą.
Podróże samochodem należą do jednych z najwygodniejszych. Ma się komfort podróży i można ją dostosować pod swoje potrzeby. Nie jest się w żaden sposób uzależnionym od sztywnych rozkładów jazdy czy skazanym na publiczną komunikację. To bardzo duża wygoda i coś, co sprawia, że podróżować można po prostu dalej i szybciej. Nie zawsze jednak ma się możliwość podróżowania własnym samochodem. Wtedy wyjściem kompromisowym bywają taksówki, jednak najlepszym, bo najwygodniejszym i dużo tańszym od taksówki na wyłączność pomysłem jest wypożyczenie samochodu. Wynajem aut to bardzo opłacalna rzecz, która pomoże przemieszczać się jak najwygodniej.
Kajakarz, pilot szybowcowy, skoczek spadochronowy, podróżnik 2015 roku według „National Geographic”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Aleksander Doba spotkał się w poniedziałek w Mediatece 800-lecia z mieszkańcami Piotrkowa i regionu.