Laureatem pierwszego studenckiego plebiscytu na Piotrkowianina Roku "studenTrofy 2010" został poseł Artur Ostrowski. Tak zdecydowali studenci Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie.
Jeszcze do niedawna osadzeni w Areszcie Śledczym w Piotrkowie mogli spodziewać się widzeń swoich bliskich w dniach od wtorku do piątku. Od poniedziałku jednak obowiązują nowe zasady dotyczące terminów widzeń oraz paczek dla osadzonych. Nie wszyscy jednak stosują się do jakichkolwiek wytycznych. Byli tacy, co w maszynce do golenia próbowali dostarczyć “kumplowi” amfetaminę, ktoś inny marihuanę ukrył w paletce pingpongowej.
Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ulicy Pawlikowskiego w Piotrkowie.
Taki pomysł pojawił się podczas zorganizowanego niedawno weekend turnieju siatkarskiego o Puchar I Liceum Ogólnokształcącego.
Lokatorów mieszkań komunalnych w Piotrkowie czeka podwyżka. Stawka czynszu wzrośnie o 25%, z 2,80 zł za metr do 3,50 zł.
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie wstrzymał nabór wniosków dotyczących finansowania szkoleń, staży, prac interwencyjnych, robót publicznych, wyposażenia stanowiska pracy czy przyznania środków na prowadzenie działalności gospodarczej.
Noworodki z problemami okresu okołoporodowego nie będą miały w Piotrkowie swojej poradni.
Na początku lutego w Łodzi odbędzie się regionalny kongres klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.
Od poniedziałku ruszają prace drogowe w rejonie „Starówki”. W związku z tym na Krakowskim Przedmieściu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.
Na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia Sąd w Nowym Targu skazał trzech mężczyzn, którzy w listopadzie ubiegłego roku ciągnąc psa przywiązanego linką holowniczą do auta urwali mu głowę.