Zakończono budowę nowego odcinka chodnika wzdłuż ul. Wierzejskiej, który prowadzi do ul. Nowy Świat. Koszt to 140 tysięcy złotych.
Mariusz Woźniak był współautorem książki „Concordia 1909-2009. Historia jednego z najstarszych klubów w Polsce”. Pełnił też funkcję rzecznika prasowego tego klubu. Współpracował również z Działem Sportowym Radia Strefa FM Piotrków. Miał 37 lat.
Dwie drużyny grające w I lidze LZS Sulejów oraz WKS Adamus Proszenie zostały wyrzucone z AHLP po tym jak doszło do bójki między zawodnikami obu zespołów. - Bili się wszyscy zawodnicy, polała się krew – relacjonują świadkowie. Policja jednak nie interweniowała. Ale organizatorzy zdecydowali o tym, że obie drużyny już nie zagrają do końca rozgrywek. - Nie możemy tolerować takich zachowań – podkreśla Konrad Sikora, dyrektor OSIR w Piotrkowie.
Przekroczenie norm pyłu PM 10 w Piotrkowie i Radomsku w piątek 27 grudnia– informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Zagrożenie obejmuje: Piotrków Trybunalski – centrum miasta, teren zwartej zabudowy, Radomsko – obszar zabudowany, centrum miasta, część środkowo-południowa, środkowo-zachodnia.
Piotrków Trybunalski pracuje nad zmianami w systemie ciepłowniczym. O dotychczasowych działaniach i planach opowiedział radnym Paweł Uznański, prezes Elektrociepłowni Piotrków, podczas specjalnej prezentacji. W spotkaniu wzięło udział 5 radnych.
W piątek 27 grudnia w Piotrkowie odbędzie się uroczystość upamiętniająca bohaterów Powstania Wielkopolskiego z 1918/1919. Ten zryw Polaków w Poznańskiem zakończył się sukcesem.
Ruchoma szopka w Klasztorze oo. Bernardynów od ćwierćwiecza przyciąga mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego w okresie świąt Bożego Narodzenia. Rodzice specjalnie przyprowadzają swoje dzieci, aby te na własne oczy mogły zobaczyć kunszty ruchomej szopki z ruchomymi elementami. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25.12.2024), aby zobaczyć szopkę, trzeba było odstać w kolejce wiernych.
W wigilijny wtorek doszło do wypadku drogowego na ulicy Pereca w Piotrkowie. Ranny został rowerzysta.
Co roku, o tej samej porze, czyli w połowie grudnia, emerytowani kolejarze, Mirosław Kurdasiński i Włodzimierz Popławski, wyciągają z pudeł zakurzone, maleńkie figurki. W ciągu kolejnych dwóch tygodni powstaje z nich wyjątkowa, ruchoma szopka, która od ćwierćwiecza cieszy mieszkańców Piotrkowa odwiedzających kościół oo. Bernardynów.
Powrót do klasyki oraz pojawienie się oryginalnych, rzadziej spotykanych wyborów. Tak wyglądał rok 2024 w kalendarzu imion nadawanych dzieciom w naszym regionie. Rodzice inspirują się zarówno historią, jak i współczesnymi trendami.