Śmigus-dyngus nie jest już tak bardzo popularny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Lany poniedziałek to jedna z ciekawszych tradycji związanych z drugim dniem świąt wielkanocnych.
Tuż po Wielkanocy, we wtorek 11 kwietnia, na miesiąc zostanie zamknięta ulica Wojska Polskiego w Piotrkowie na odcinku od al. 800-lecia do ulicy Kostromskiej. To oznacza dla kierowców kolejne utrudnienia w mieście. Inaczej pojadą też emzetki linii nr 1.
Dwa odcinki ulicy Dmowskiego w Piotrkowie przechodzą aktualnie modernizację. Najpierw zaczęły się prace na odcinku od ul. Górniczej do ul. Kostromskiej. Drogowcy zaczęli także układać asfalt na fragmencie od ul. Częstochowskiej do ul. Złotej.
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto Chrześcijan. Obchodzimy je na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Po okresie Triduum Paschalnego, niedziela i poniedziałek, to czas na radość.
Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących zorganizowało Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi oraz indywidualnymi darczyńcami.
Święta Wielkanocne stanowią idealną okazję do zapoznania się z lokalną twórczością. W tym czasie królują króliczki, pisanki, czy kurki. Tajnikami tworzenia takich dzieł podzieliła się z nami prawdziwe mistrzynie rękodzieła.
Tym razem proponujemy wycieczkę w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie można zobaczyć jeszcze kawałek historii. Proponujemy, by w wolnej chwili odwiedzić młyn w Zaborowie. Miejsce, w którym mielono mąkę do wypieku chleba dla całej okolicy. Dziś to niemy świadek tej historii, który warto poznać.
Na niedawno zakończonych mistrzostwach Polski w pływaniu, organizowanych przez Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, piotrkowianin Bartosz Sokalski został multimedalistą tej imprezy.
Święta Wielkanocne kojarzą nam się się przede wszystkim z białym barszczem, który serwujemy w tym okresie bardzo chętnie. W naszym rejonie niezwykle popularna jest również zupa chrzanowa, która najczęściej gotowana jest w Wolborzu. Z okazji tegorocznej Wielkanocy postanowiliśmy sprawdzić więc, jak przyrządzić idealną świąteczną zupę.
W Wielką Sobotę tradycyjnie wybieramy się ze swymi koszyczkami wielkanocnymi do pobliskich kościołów w celu poświęcenia pokarmu. Jednak, kiedy taki pokarm można spożyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale oczywista.